Дніпропетровцям треба обов’язково обстежитись на ВІЛ

Юлия Бабенко
    -

шеф 02.02.2010р. 006Чому це потрібно зробити розповів головний лікар обласного Центру здоров’я Юрій Корягін.

— Хвороба ця настільки підступна, що людина може жити і навіть не здогадуватись, що у неї є ВІЛ-інфекція вже не один рік, — звертає увагу Юрій Анатолійович. — Теза або впевненість, що «зі мною цього ніколи не станеться» абсолютно невірна. Необхідно усвідомлювати небезпеку можливого інфікування ВІЛ, володіти певними знаннями і правилами профілактики можливого зараження і неухильно їх виконувати. 15 травня — Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу. Як нагадуванням для мільйонів людей про смертельну хворобу, яку можна уникнути.

 

Виявляється, що до середини XX століття людство не знало про вірус імунодефіциту людини. Про ВІЛ існує багато історій, найбільш достовірна теорія розвитку цього вірусу, що він був присутній в Центральній Африці (у мавп), після мутації передався племенам. І уже від людей пішов гуляти по світу наприкінці 60-70-х років. Центральна Африка, розглядається як регіон, де з’явилося життя. Центральна Африка активна з точки зору мутацій вірусів і появи нових інфекцій.
Дані офіційної статистики відхиляють розповсюджену думку, що ВІЛ-інфекція вражає лише представників груп ризику (споживачі ін’єкційних наркотиків, жінки комерційного сексу, чоловіки, які мають секс з чоловіками). На теперішній час захворювання реєструється у чоловіків і жінок, підлітків та дітей, осіб різного віку, різного соціального положення, підтримуючих абсолютно різну поведінку і погляди в суспільстві.
Зараз відбувається зміщення акценту парентерального шляху зараження на статевий. Лише за чотири місяці 2016 року 57,2% хворих були інфіковані статевим шляхом та 24,3% парентеральним. Наприклад, лише у 1996 році 94% пацієнтів були інфіковані за рахунок вживання наркотичних речовин ін’єкційним шляхом.

— Треба знати, що після зараження настає стадія гострої ВІЛ-інфекції, яку як пацієнти, так і лікарі можуть приймати за ГРЗ, грип, інфекційний мононуклеоз, — говорить Юрій Анатолійович. — Симптоми проходять протягом перших двох місяців після зараження, і далі людина майже 8-9 років може жити, зовсім не підозрюючи, що у неї є ця інфекція до тієї пори, поки не почне руйнуватися імунна система. Однак, як показує практика, бувають випадки, коли захворювання розвивається стрімко — все залежить від стану імунної системи. Для того, щоб лікар правильно розцінив захворювання, пацієнт повинен розповісти про те, що мав ризиковану поведінку: статеві стосунки з людиною з невідомим ВІЛ-статусом, статеві стосунки без засобів індивідуального захисту, вживання наркотиків в минулому або зараз тощо.
Також існують симптоми, на які повинні звертати увагу громадяни. Ось деякі з них: герпес, оперізуючий лишай, всі грибкові захворювання, лихоманка неясної етіології, тривалий кашель, діарея.
— Сьогодні важливо, щоб кожна людина пройшла тестування на ВІЛ, — наголошує Юрій Корягін. –Відвідування лікаря повинно стати тенденцією у суспільстві. І робити тест на ВІЛ треба регулярно: це дає можливість вчасно виявити захворювання і вчасно почати лікування. Це запорука того, що людина, яка має цей вірус може довго жити повноцінним життям.

Тестування на ВІЛ-інфекцію можна пройти в будь-якому лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання або у спеціалізованих установах: СНІД-центрах, або кабінетах «Довіра» при центральних міських, районних лікарнях. Для населення області та хворих на ВІЛ/СНІД створені сучасні, комфортні умови, це дозволяє проводити якісну профілактичну, консультативну, лікувально-діагностичну допомогу. Як уже повідомляло „Наше місто”,14 травня благодійна організація «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» анонімно та безкоштовно проведе тест на ВІЛ для всіх бажаючих. Акція проходитиме на Січеславській набережній біля пам’ятника «Юність Дніпра» (напроти цирку) о 14.00.

— При підозрі на ВІЛ-інфекцію та підтвердження діагнозу не варто панікувати, — зазначає лікар. -Так, ваше життя може змінитися, але пам’ятайте, що ВІЛ – це не вирок. Тим більше, що проблему розділять з вами фахівці, які завжди допоможуть. Вони знають багато історій з життя хворих, у яких спочатку був шок, потім пошук порятунку, а тепер багато з них спокійно живуть, працюють, приймають препарати і якість їх життя цілком нормальна. Не відкладайте вирішення своєї проблеми на завтра.

Юлія Бабенко, фото автора.

Поделиться: