Вопрос к “НМ”: декларируется ли бабушкино наследство?

Вопрос к “НМ”: декларируется ли бабушкино наследство? Новости Днепра.

“Наше місто“ відповідає на актуальні питання дніпрян.

«Минулого року я отримала спад­щину від бабусі. Чи необхідно мені по­давати декларацію про майновий стан і доходи?».

На питання відповідає виконуюча обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук:

— Законом України від 23 лютого 2017 року №1910 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – За­кон №1910) внесено зміни до статті 174 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі зміна­ми та доповненнями.

Так, з 1 січня 2017 року звільняєть­ся від обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вартість спадщини/дарунків, отри­маних від спадкодавця/дарувальни­ка членами його сім’ї другого ступеня споріднення.

До таких відносяться: рідний брат, сестра, бабуся, дід та онуки.

До прийняття Закону №1910 нульовою ставкою оподат­кування мали право скористатися лише члени сім’ї першого ступеня споріднення: батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Вищевказані зміни застосовуються до доходів у вигляді спадщини/дарунка, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року.

Отже, якщо 2017 року було отримано спадщину від бабу­сі і у платника немає інших доходів, які необхідно задеклару­вати, то такий платник податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація) до контролюючого органу не подає.

Слід зазначити, що для доходів, отриманих у вигляді спадщини або подарунка від членів сім’ї, які не підпадають під перший або другий ступені споріднення, ставка залиша­ється на рівні 5 відсотків, і у цьму випадку Декларацію плат­ник подає до 1 травня 2018 року.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: