Вопрос к “НМ”: отличия в оформлении паспортов в зависимости от возраста ребёнка

Вопрос к “НМ”: отличия в оформлении паспортов в зависимости от возраста ребёнка. Новости Днепра.

“Наше місто“ відповідає на актуальні питання дніпрян.

— Плануємо влітку поїхати з дітьми на відпочинок за кор­дон. Розкажіть про відмінно­сті в оформленні паспортів залежно від віку дитини.

— Це дуже важливе питання і, бу­ває, батьки потрапляють в халепу, не враховуючи вік дітей.

До 12 років у дітей не знімають від­битків пальців, паспорт видається на чотири роки. Немовлятам доведеться змінювати документ частіше – дити­на має бути схожа на ту, що на фото в паспорті. Тому трирічного хлопчика чи дівчинку можуть не пропустити на кордоні, якщо документ виданий у три-чотири місяці й дитина не схожа на своє фото.

906 дозволів на виїзд на постійне проживання за кордоном оформлено 2017 року (2016-го — 1550).

Другий тип закордонного паспорта отримують діти від 12 до 14 років. Тут ми вже маємо на чипі відбитки паль­ців. А все інше таке ж.

Із 14 років усе змінюється: від цьо­го віку закордонний паспорт видадуть лише тим дітям, хто вже має ID-картку. Без неї документи у вас просто не при­ймуть. Зверніть на це увагу, бо оформ­лення ID-картки забирає близько 20 днів. Отже терміново отримати закор­донний паспорт у цей період немож­ливо. І ще новинка: у 14 років діти не лише залишають відбитки пальців рук, а й ставлять підпис у паспорті.

86 605 паспортів громадянина України у вигляді ID–картки виготовлено 2017 року (2016-го — 22 516).

Від 16 років ситуація знову змі­нюється. Оформити документ стає простіше, оскільки дитина має право робити це сама, без батьків. І ще – від 16 років видається паспорт, термін дії якого десять років. До речі, ви в якому районі Дніпра мешкаєте?

— У Соборному.

— Тоді вам найближче звернутися за адресою: вул. Шевченка, 7, район­не відділення міграційної служби.

Поделиться:

Читайте также: