НБУ розповів про рівень інфляції та чого чекати в майбутньому

НБУ розповів про рівень інфляції, наслідки введення нових номіналів та прогнози на майбутнє. Новости Днепра.

Від інфляції залежать всі сфери національного господарства, в тому числі і банківський сектор. Інфляція впливає на відсотки з видачі позик, депозитів, на податкові виплати населення, на тарифи. Кореспондент “НМ” вирішив дізнатися рівень інфляції на сьогодні та прогнози на найближчі роки. Про це журналісту “НМ” розповіли в прес-службі Нацбанку України.  

Рівень інфляції

У лютому 2018 року споживча інфляція незначно сповільнилася у річному вимірі до 14.0% з 14.1% у січні. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики. Такий рівень інфляції був дещо вищим за прогноз Національного Банку, опублікований у січні 2018 року. До цього призвело, насамперед, більш суттєве, ніж очікувалося, подорожчання сирих продуктів харчування та палива.

В цілому, поточна динаміка споживчої інфляції та її складових свідчить про збереження значного інфляційного тиску. Водночас його посиленню в лютому протидіяло зміцнення гривні, яке триває і у першій половині березня. Таким тенденціям на валютному ринку, серед інших чинників, сприяє й проведення Національним банком більш жорсткої монетарної політики.

Більш детально про динаміку цін на окремі компоненти інфляції можна дізнатися тут.

Прогнози Нацбанку

Протягом 2018-2020 років інфляція поступово знижуватиметься. Це насамперед буде результатом жорсткої монетарної політики на прогнозному горизонті.

Зокрема, у 2018 році інфляція ще залишатиметься досить високою (на рівні 8.9% на кінець року). Такий інфляційний тиск буде зумовлений низкою факторів:

— перенесення зростання цін сирих продуктів, що спостерігалося минулого року (насамперед, м’яса та молока), на ціни продуктів з високим ступенем обробки;

— активне зростання споживчого попиту, що зумовлюватиметься збільшенням доходів населення на фоні як підвищення соціальних стандартів Урядом, так і подальшого зростання заробітної плати в приватному секторі через високий попит на робочу силу;

— підвищення зовнішньої вразливості економіки України через затримку у продовженні співпраці з МВФ, що ускладнює для України залучення капіталу і, як наслідок, зумовлює тиск на обмінний курс гривні;

— високі інфляційні очікування населення та бізнесу, спричинені поточними темпами зростання споживчих цін та волатильністю на валютному ринку в останні місяці;

-стрімке зростання світових цін на нафту, яке зумовлює подорожчання палива на внутрішньому ринку.

У подальшому зниження інфляції забезпечуватимуть збереження жорсткої монетарної політики, збільшення пропозиції продуктів харчування та уповільнення імпортованої інфляції. У результаті інфляція повернеться до цільового діапазону в середині 2019 року і становитиме 5.8% на кінець наступного року. У 2020 році інфляція уповільниться до 5.0%, що відповідатиме центральному значенню цільового діапазону (5.0% ± 1 в.п.).

Раніше “НМ” писав про появу нових монет номіналом 10 гривень. Монета присвячена пам’ятному дню для всіх українців – Дню українського добровольця.

Журналісти “НМ” продовжать слідкувати за станом української економіки та рівнем інфляції в Україні.

Поделиться:

Читайте также: