Дніпрянам розповіли про декларації і податки

Дніпрянам розповіли про декларації і податки. Новости ДнепраЯк подати декларацію,коли ви здаєте квартиру в оренду? Чи необхідно декларувати спадщину від бабусі? Як подають декларацію репетитори? На ці та багато інших запитань жителів Дніпра дала вичерпні відповіді в.о. начальника ГУ ДФС в Дніпропетровській області Оксана Валентинівна Томчук під час прямої лінії «НМ».

Дніпрянам розповіли про декларації і податки. Новости Днепра

-У 2017 році я отримала спадщину від бабусі.Чи треба подавати декларацію про майновий стан і доходи?, — хвилюється жителька Дніпра Марина Коваленко.

— Якщо у 2017 році було отримано спадщину від бабусі і у платника не має інших доходів, які необхідно задекларувати, такий платник податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу не подає,- пояснила Оксана Томчук.

Із 1 січня 2017 року звільняється від обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вартість спадщини/дарунків, отриманих від спадкодавця/дарувальника членами його сім’ї другого ступеня споріднення.

До їх числа відносяться: рідний брат, сестра, бабуся, дід та онуки.

До прийняття Закону №1910, нульовою ставкою оподаткування мали право скористатися лише члени сім’ї першого ступеня споріднення: батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Дніпрянам розповіли про декларації і податки. Новости Днепра

Коли подавати декларацію тим, хто здає квартиру?- запитали кілька мешканців Дніпра та області.

Відповідно до підпункту 170.1.5. пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) до бюджету, є платник податку – орендодавець.

При цьому, такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує ПДФО до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, cума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року ПДФО та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Отже, податкову декларацію про майновий стан і доходи потрібно подавати один раз за результатами звітного року до 1 травня.

Дніпрянам розповіли про декларації і податки. Новости Днепра

Цікавило читачів і те, як подавати декларацію репетиторам?

-Коли  викладач – репетитор не є фізичною особою – підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб з таких доходів (п.п.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ), — зазначила Оксана Томчук.

Декларацію за 2017 рік викладачам – репетиторам слід подати до 1 травня 2018 року за місцем податкової адреси (реєстрації) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року №859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 6 червня 2017 року №556.

Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену у річній податковій Декларації такі особи самостійно сплачують не пізніше 31 липня 2018 року.

Доходи від репетиторства відповідно до пункту 167.1 статті 167 ПКУ оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5%.

Контактний телефон гарячої лінії Державної фіскальної служби України 0-800-501-007.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: