Як позичити гроші, щоб їх повернули — поради дніпровського юриста

Як позичити гроші, щоб їх повернули - поради дніпровського юриста. Новости Днепра

«Племінниця просить позичити велику суму грошей. Як правильно домовитись чи написати розписку при позиці, щоб я була впевнена, що гроші мені повернуть?» — просить проконсультувати Олена Сомова з Дніпра.

Давати гроші у борг — завжди ризик, особливо, коли це стосується родичів. Адже, якщо боргові зобов’язання виникають між сторонніми людьми, то треба перш за все пересвідчитись у платоспроможності боржника. А у випадку з родичами частіше навіть за їхньої повної неплатоспроможності люди позичають гроші, але ризики неповернення дуже великі.
Надаючи кошти іншій особі в борг під зобов’язання повернути їх у визначений строк, ви фактично укладаєте договір позики. Він може бути укладений як в усній, так і в письмовій формі. Відповідно до вимог ст. 1047 Цивільного кодексу України договір позики має бути укладений у письмовій формі, якщо сума позики у десять разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

На підтвердження укладення такого договору та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми чи визначеної кількості речей.
Гарантією того, що ви зможете повернути гроші, може бути забезпечення зобов’язання, наприклад, під заставу майна. Але така угода тягне за собою витрати на нотаріальне посвідчення. Тож, якщо сума боргу значна, раджу забезпечити зобов’язання. В такому випадку ви зможете звернутись до суду та отримати рішення про стягнення з племінниці суми боргу, але рішення суду ще потрібно виконати фактично. Якщо ж у родички немає майна, то ви повинні розуміти, що отримати гроші в цьому випадку буде складно.

Правильність оформлення документів при передачі значної суми грошей у борг важливо для можливості стягнення його в примусовому порядку у випадку невиконання зобов’язання та вчасного повернення грошей.

Поделиться:

Читайте также: