Дні Вадима Сідура вперше пройдуть у Дніпрі

27 та 28 червня у Музеї українського живопису відбудуться Дні Вадима Сідура — відомого скульптора. Захід відбудеться в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця».

Про це повідомляють у прес-службі міськради.

— Вадим Сідур народився в Дніпрі, і наше місто вперше так масштабно заговорить про свого талановитого земляка. Дуже важливо, щоб мешканці Дніпра знали про цю талановиту особистість – скульптора, графіка, живописця, поета, який дав імпульс багатьом явищам культури у світовому масштабі. Ідея провести Дні Сідура народилася у нас спільно із засновником Музею українського живопису Олегом Наумовим. Її підтримала Художня рада при міському голові, – говорить керівник Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер.

Мистецтвознавець Музею українського живопису, член Національної спілки художників України, заслужений працівник культури України Людмила Тверська розповіла, що офіційне відкриття заходу відбудеться о 17.00 27 червня.

— Цього дня демонструватиметься перша частина фільму Ірини Коновалової «Вадим Сідур. Одіозна постать». Показ другої частини запланований на жовтень, до Дня художника. Крім того, звучатимуть доповіді про творчість і життя Вадима Сідура, виступатимуть відомі скульптори, серед яких – Гарнік Хачатрян, Олексій Владіміров, Володимир Небоженко. Музейний сад прикрасять фотографії робіт Вадима Сідура, також там розміщуватиметься інсталяція молодих художників за мотивами творчості відомого майстра. 28 червня гостей заходу познайомлять зі скульптурним пленером, присвяченим Вадиму Сідуру, який проводитиме відомий київський скульптор Олексій Владіміров. Другого дня відбудеться також вечір поезії, оскільки Вадим Сідур був ще й талановитим поетом. Загалом програма буде насиченою та цікавою, запрошуємо всіх, – зазначила Людмила Тверська.

Член Національної спілки журналістів та Національної спілки кінематографістів України Володимир Платонов розповів цікаві факти про Вадима Сідура. Так, наприклад, першу книгу про нього видали в Австралії. Потім такі книги виходили у Німеччині, Австрії, Франції, Голландії, Данії та в багатьох інших країнах.

— Вадим Сідур – дуже цікава, багатогранна особистість. Про нього можна багато розповідати. Відкриттям ім’я Вадима Сідура ми зобов’язані не радянським мистецтвознавцям, а німецькому вченому, професору Карлу Аймермахеру, який видав велику монографію про творчість Сідура, а також три альбоми про нього. Наш відомий земляк народився і мешкав у тодішньому Катеринославі 17 років, брав участь у форсуванні Дніпра, звільненні Дніпропетровська в роки війни. Його відома робота – бюст Альберта Ейнштейна, який має два вирази обличчя. Якщо дивитися з одного боку – це обличчя вченого, який захоплюється своїм відкриттям, а з іншого – погляд на те, до чого може призвести це відкриття – атомна енергія, – додав Володимир Платонов.

Поделиться:

Читайте также: