22 червня у Дніпрі відбудеться вечір пам’яті Івана Сокульського

О 14.00 в музеї «Літературне Придніпров’я» розпочнеться лекція, присвячена відомому дніпровському поету і правозахиснику Івану Григоровичу Сокульському. Зустріч присвячена 25-річчю з часу, коли наш земляк пішов з життя. 

Іван Сокульський — один із зачинателів демократичного руху на Дніпропетровщині, який ціною власного життя виборював нашу державність. Він був одним із перших шістдесятників, які стали на захист української духовності та культури.

«Стислий перелік його біографічних відомостей (повоєнне дитинство на степовому хуторі Синельниківського району, навчання у Львівському і Дніпропетровському університетах, перерване виключенням за неблагонадійність, активна громадська і правозахисна діяльність) – свідчать про ранню світоглядну визначеність, послідовність поглядів, відсутність пресловутого їх перебудовування, вірність внутрішній правді. А літературна праця, якої не змогли припинити навіть багаторічні репресії – 13,5 років тюрем, карцерів та таборів — говорить про цілеспрямоване поєднання життя і творчості», — зазначають у історичному музеї Д. Яворницького.

Поделиться:

Читайте также: