Ігренський півострів хочуть зробити туристичним об’єктом

У Дніпрі на території Ігренського півострову стартувала наукова конференція на тему «Дніпро археологічний: перехрестя цивілізацій». Триватиме вона два дні.

Про це повідомили у прес-службі міської ради.

— Ігренський півострів поєднує в собі кілька історичних періодів та є скарбничкою різноманітних артефактів. Він був досить привабливим для людей ще з часів палеоліту. Тут багато знахідок різних часів: від кам’яного віку до козацької доби, – каже доктор історичних наук, археолог Ірина Ковальова.

Розкопки на Ігренському півострові ведуться вже давно. Ще Дмитро Яворницький організовував експедиції по цій місцевості. Деякі з науковців, які приїхали на конференцію, вже досліджували цю територію в середині минулого століття. Одна з теорій свідчить, що тут у 12 столітті знаходилось містечко Пересічень.

— Можна робити музеєфікацію об’єктів первісної культури, або кочовиків, адже тут були і готи, і скіфи, і сармати. Можемо реконструювати прадавнє місто Пересічень, бо доволі висока вірогідність, що воно розташовувалось саме тут. Врешті решт, це місця, де досить активно себе проявляли запорізькі козаки. Тобто місце унікальне. Сподіваюсь, що до кінця сезону ми серйозно просунемось в плані ознайомлення з цією територією, – зазначив директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Міська влада розглядає Ігренський півострів, як один з об’єктів історико-культурного туризму у Дніпрі.

— Ми маємо розуміти, що Стара Самара – це козацький об’єкт, а Пересічень – давньоруський. Було б дуже класно, якби ми розділи їх візуально, щоб можна було дивитись на давньоруський, козацький, імперський, радянський періоди, – зазначив директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Історики кажуть: не можна забувати про життя, яке існувало на території сучасного міста Дніпро, до появи Катеринослава. Адже безліч знахідок показують, що люди жили і вели свою діяльність тут набагато раніше 1776 року.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: