Фестиваль «Конструкція» відбудеться у Дніпрі

Із третього до одинадцятого червня у Дніпрі проходитиме фестиваль сучасного мистецтва «Конструкція». Захід відбудеться в місті вже вчетверте. Цього року його підтримує Дніпровська міськрада в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця».
-Я вважаю, що це – знаковий фестиваль і сподіваюся, що він пройде добре. Цей захід – про міський простір. На Дніпро чекає багато цікавого. Фестиваль «Конструкція» флагман, а його організатори – посли сучасного, актуального, важливого, провокативного мистецтва, – зазначив позаштатний радник міського голови з питань культури Євген Гендін.
У програмі фестивалю запланована велика кількість перформансів, лекцій, виставок, майстер-класів. Третього червня у рамках архітектурного проекту «Сцена» фестивалю «Конструкція» в парку ім. Шевченка відкриється новий культурний простір для містян. Занедбаний амфітеатр перетвориться на місце для всіх проявів культури.
-Міжнародна команда архітекторів, дизайнерів, волонтерів працює над тим, щоб повернути до життя майданчик амфітеатру й звільнити його для творчого ком’юніті. Ідея з’явилася в певної групи людей, реалізацією та макетом займаються архітектори з різних країн Європи: Польщі, Данії, Великої Британії, Швеції. Будують це містяни, які потім самі ж користуватимуться цим простором, – каже співорганізатор фестивалю Юлія Овчаренко.
Крім невеликих заходів, у програмі фестивалю є кілька масштабних проектів. Один із них – CIVIC MEDIA LAB. Це – платформа міжнародної співпраці художників. Митці з Молдови, Білорусі, України, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Росії та Німеччини об’єднуються, щоб за допомогою мистецтва підтримати громадських рух, розвиток демократії та свободи слова. Художники тиждень працюватимуть із міським простором та реалізовуватимуть свої проекти. Також у рамках фестивалю пройде виставка ізраїльського відео-арту «(De) constructing Borders».
-Це – перша групова виставка ізраїльських художників у Дніпрі. Ми дуже раді, що вдалося це зробити. Ізраїльський відео-арт – особливий жанр. Тамтешні художники зробили дуже багато, щоб розвинути цей напрям мистецтва, – зазначила куратор проектів Марія Вейц.
Мешканці Дніпра також зможуть відвідати інсталяцію шведських медіа-художників Off the Wall, показ колекції «Moving Pictures: відео-арт британських художників з Премії Джармена, Film Lоndon», аудіовізуальну виставку дослідження образу радянського митця OPEN/CLOSED, шість музичних концертів та багато іншого. Більш детально з програмою ви можете ознайомитися на сайті фестивалю «Конструкція»
 
Поделиться:

Читайте также: