У Дніпрі за підтримки міськради відбувся «День Європи» та «День Національного свята Республіки Камерун»

У  Дніпрі за підтримки міської ради відбувся перший мультикультурний «День Європи» та «День Національного свята Республіки Камерун» — бієнале культурної дипломатії та сучасного мистецтва – 2017.

Ці заходи проводилися в рамках програми регіональної політики. Близько 700 дніпрян та гостей міста відвідали свято у ТЦ «Кубометр», серед них були й представники політичної, ділової та культурної еліти.

Мета проведення свята – це сприяння культурному вихованню населення на принципах демократії, популяризації культури, традицій, освітніх програм, пропаганді здорового способу життя, підтримка молодіжних ініціатив, висвітлення співпраці між центральними та місцевими органами влади, суспільством і міжнародними організаціями та дипломатичними представництвами. Крім цього захід  мав на меті сприяння виконанню зобов’язань щодо забезпечення імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС в частинах, що стосуються розвитку громадського суспільства в Україні. Нагадаємо, що вона була схвалена Радою асоціації Україна — ЄС  16 березні 2015 р.

До участі в офіційній церемонії відкриття були запрошені почесні гості: керівники області та міста, громадські організації, представники дипломатичних місій культурної та європейської дипломатії:заступник начальника управління зовнішньої діяльності обласної державної адміністрації Дарина Скиба, Генеральний Секретар Організації «Культура і Дипломатія Країн Світу», місія Культурної та Європейської дипломатії в Україні, т. в. о. начальника управління патрульної поліції в місті Дніпрі, капітан поліції Денис Петухов, начальник комунального підприємства дніпропетровського міжміського бюро технічної інвентаризації Олександр Шамов, Президент Благодійного Фонду «Надай Надію» Лариса  Куриленко Представник індійської культури, керівник міжнародної релігієзнавчої школи вивчення вайшнавізму Євген Смицький.

«Я дякую організації «Культура і Дипломатія Країн Світу» за проведення першого мультикультурного «Дня Європи» та «Дня Національного свята Республіки Камерун» у Дніпрі та всім учасникам. Дуже приємно бачити багатогранність цього проекту, який будується на принципах паритетності, толерантності та демократії. Нове бачення реалізації проектів від вашої організації є хорошим сигналом для нашого міста та всієї країни. І ми маємо разом працювати і розвивати культурну та європейську дипломатію, як інструмент будування миру та стабільності. Ми віддаємо собі звіт, що ситуація непроста і нам потрібно багато працювати… Але ми віримо в успіх нашого міста та нашої країни!», — зазначив директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько.

Під час церемонії урочисто прозвучав державний гімни України  та Європейського Союзу.

Заступник начальника управління зовнішньої діяльності обласної державної адміністрації  Дарина Скиба відкрила у Дніпрі «День Європи» – свято, яке відзначається в місті вже 10-ий рік поспіль:

«Ми вітаємо гостей нашого міста з «Днем Європи» і бажаємо щоб це свято було початком формування правової демократичної держави, а також хочу привітати Україну та наш народ з великім досягненням -завдяки всім нам ми отримали безвізовий режим з Європою!», — зазначила вона.

Привітав дніпрян із  святом і  Генеральний  Секретар організації «Культура і Дипломатії Країн Світу» Олексій Філь:

«10 років тому українці тільки мріяли про те, що сьогодні стало реальністю і сьогодні ми стали ще ближче на крок у приєднання України до великої Європейської сім’ї!»

Крім цього, він привітав Україну та м. Дніпро з підписанням Угоди про лібералізацію візового режиму між Україною і Європейським Союзом. Він також відмітив унікальність святкування в цьому році «Дня Європи» та « Дня Національного свята Республіки Камерун».

«Кожне місто в Україні відзначало це свято. У Миколаєві тисячі городян вийшли на площу перед обласним Палацом культури, щоб маршем пройти по центральній вулиці міста до Соборної площі, яку на час свята перейменували в Європейську площу. У Чернівцях з цієї нагоди зіграли тисячі музикантів духових оркестрів. У Житомирі підняли найбільший в Україні прапор ЄС. На Батьківщині українських козаків у Запоріжжі над островом Хортиця було піднято прапор Європейського союзу на висоті 90 метрів над рівнем Дніпра розміром 4 на 6 метрів», — зазначив Олексій Філь.

Він підкреслив, що місто Дніпро також відзначилось особливим проведенням свята 20 травня:

«Свято, яке поєднує в собі «День Європи» та «День Національного свята Республіки Камерун» — дуже важлива дата для камерунців, це державне свято єдності і патріотизму. Ми знайшла коріння яке лежить в основі створення успішних країн та об’єднує не тільки Європу але й весь світ – це Мир і Свобода, Культура, Екологія та Безпека, захист Прав Людини та розвиток демократії – це найкраща інвестиція у налагоджені діалогу співпорозуміння між країнами та взаємозбагачення між народами!», — зазначив він.

Привітання пролунало й від Начальника комунального підприємства дніпропетровського міжміського бюро технічної інвентаризації Олександра Шамова:

«Для мене велика честь привітати мешканців і гостей Дніпра з «Днем Європи». Бажаю, щоб свято, яке поєднало в собі не тільки країни Європи, але й Куби, Бразилії, Анголи, Камеруну, Китаю, Казахстану, Узбекистану і далі розквітало та давало нові можливості для культурного, економічного та дипломатичного обміну».

Пашкуаль Нельсон (Агнола) подякував організаторів за проведення свята:«Це перший унікальний та мультикультурний «День Європи» у світі. Свято яке несло у собі ідею гуманізму, толерантності, демократії та обміну між культурами. Мені дуже сподобалось і хотілося щоб таких заходів з культурної дипломатії було більше».

«День Європи — це час, коли ми можемо продемонструвати актуальні і необхідні цінності для всієї Європи та людства. Як представник індійської культури і релігієзнавець, скажу, що зараз Європа шукає культурні цінності для ще більш якісного існування. Україна може отримати величезний досвід з перших кроків у її культурному просторі. Індуїзм як традиційна культура вчить цінностям діалогу, обов’язкам, які є у кожного члена суспільства по відношенню до інших представників соціуму. Це робить суспільство здоровим та щасливим», — сказав  представник індійської культури, керівник міжнародної релігієзнавчої школи вивчення вайшнавізму Євген Смицький.

На святі, авжеж, лунали пісні на вірші Тараса Шевченка, звучали композиції відомих композиторів: Бетховена, Шуберта, Мендельсона. Були й виступи творчих колективів.

Протягом всього свята для гостей працювала фотозона. Крім цього, бажаючі могли відвідати майстер-класи із традиційних танців Латинської Америки та Африки: сальса, ча-ча-ча, афро-хаус.

День Європи — 2017: відео-звернення Федеріки Могеріні — представника ЄС з іноземних справ  і політики безпеки

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: