Петро Порошенко виніс догану майже всім українським телеканалам

Президент України Петро Порошенко прокоментував прийняття Верховною Радою законопроекту про збільшення квот продукту української мовою на телеканалах Країни. 

Він підкреслив, що неодноразово звертав увагу власників і менеджерів каналів на неприпустимо низьку кількість української мови в ефірі.

«У декого — на рівні 15%! Панове, ви назву країни забули?! Закликав індустрію вирішити цю проблему в порядку самоорганізації — не почули. Що ж, все врегулює закон»

Порошенко підкреслив, що прийнятий парламентом проект враховує позитивний досвід квот на радіо і гарантує права неукраїномовному людей.

«На рівні обласних і місцевих каналів за російською та іншими мовами зафіксовано 40% ефіру. Подбали і про кримськотатарське. Отже, української мови на українському ТБ — бути! PS: всі зрозуміли, що закон підпишу?». — підсумував він.

Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада України прийняла «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», який встановлює мовні квоти на телебаченні!

Відповідно до закону частка передач і фільмів українською мовою в теле — і радіоефірах повинні становити не менше 75% протягом доби. Для місцевих і регіональних мовників частка української повинен становити не менше 50%. Випуски новин також на 75% повинні йти на українській мові.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: