Як і де оформити біометричні паспорти

За 4 місяці 2017 року кількість дніпрян, бажаючих оформити закордонний паспорт, збільшилася майже вдвічі. Старі зразки ще в силі, але міграційна служба продовжує впроваджувати біометричні паспорти.

— За 2016 рік біометричні паспорти оформили 116 тисяч дніпрян. За 4 місяці 2017 — майже 50 тисяч. Можливо, безвіз грає ключову роль в оформленні закордонних паспортів. Черги зараз переповнені, але міграційна служба намагається врегулювати цю ситуацію. Ажіотаж виріс, — зазначила начальник відділу централізованого оформлення документів №2 Юлія Воронцова.

Для бажаючих оформити закордонні паспорти трохи змінили правила. Тепер, всі громадяни отримують тільки біометрику. Якщо у вас залишився старий закордонний паспорт, не поспішайте його міняти або викидати. Він дійсний до кінця терміну, який у ньому вказано. Законом України не заборонено мати два таких документа. Для отримання паспорта потрібно зібрати пакет документів (паспорт громадянина України, ІПН і квитанцію адміністративного збору). Ціна квитанції залежить від терміновості. Ціна оформлення біометрії за 20 робочих днів — 279 гривень, а якщо терміново — 366. Дітям до 14 років закордонний паспорт оформляють на 4 роки. Всім, кому 16 і більше — на 10 років.

— Ви можете подавати заявки в електронному вигляді. Така практика допоможе розвантажити черги і дніпряни отримають закордонні паспорти швидше. В нашій області працює 77 спеціальних станцій, де кожен може отримати біометрику. На черзі — id картки замість звичних «синіх» паспортів громадянина України. Свій старий паспорт можна замінити за бажанням або по закінченню терміну, — додала в. і. о. начальника відділу по роботі єдиного державного демографічного реєстру головного управління державної міграційної служби Олена Чепуріна.

Ростислав Петровський

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: