Презентація художнього проекту Марка Вайсберга “Стіна” відбулася у Дніпрі (ФОТО)

У Музеї українського живопису в рамках програми Бориса Філатова “Культурна столиця” відкрилася виставка київського художника Матвія Вайсберга “Стіна”

Точніше, тут дві стіни, на яких розмістили твори відомого живописця. На першій — серія “Революція гідності очима художника”. Матвій Вайсберг — учасник подій на Майдані.

— Це був живопис “прямої дії”, — розповідає він. — Я відчував той запах диму, горілих шин та сльозогінного газу. Запах розпачу і надії. За півроку до подій 2014 року  відвідав музей Прадо у Мадриді. Гадаю, якби я там не побував і не побачив роботи Гойї, моя стіна могла би бути іншою. Але коли працював над серією цих робіт, уявити не міг, що їх побачить не лише Україна, але й Польща, Лондон, Берлін та Нью-Йорк.

Художник планував майбутні роботи, ще находячись на Майдані. Шукаючи яскраві сюжети майбутніх картин, робив знімки. Потім поспішав до своєї майстерні. Працював у хвилини перемир’я. 28 полотен відображають хронологію подій очима живописця. Перші три картини написав всього за один день.

— Це справжня палітра відчуттів, які можна читати, як книгу, — говорить Матвій Вайсберг. — У правому нижньому куті, на останній її сторінці, — сльози. Працюючи над останньою картиною і слухаючи пісню “Плине кача”, я плакав.

На другій стіні — серія з 32-х полотен Вайсберга, які входять до циклу «Сцени із Танаху». Ці картини було створено за серією біблійних гравюр Ганса Гольбейна (Молодшого). Художник працював над ними з 2009 року.

— Вайсберг — типовий представник ХХІ століття, — зазначає мистецтвознавець Людмила Тверська. — Художник у своїх роботах делікатно інтерпретує гольбейнівські сюжети. Живописна пластика тут не стільки образотворча, скільки знакова. Тут дуже багато пластичної символіки.

На відкриття експозиції завітали десятки шанувальників мистецтва. Відвідувачів виставки привітали представники міської влади.

— Ми дуже раді, що хоч на деякий час отримали роботи Вайсберга, художника зі світовим ім’ям, — підкреслив заступник міького голови Олександр Шикуленко. — Завжди з радістю підтримуємо такі важливі культурні події. На цих картинах не видно облич. Але кожна з них випромінює силу, гідність, біль та надію учасників Майдану.

Виставка працюватиме до кінця травня.

Маріанна Стець, фото автора

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: