Які ліки вже з квітня пацієнти отримають безкоштовно

 

1-го квітня в Україні починається впровадження урядової програми «Доступні ліки», спрямована на забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Отримати безкоштовно найнеобхідніші ліки зможуть і мешканці Дніпропетровської області. Про це повідомив заступник директора департаменту охорони здоровія Дніпропетровської ОДА Олексій Григорук:

— Дніпропетровська область отримала на реалізацію програми «Доступні ліки» 41 млн. грн. Ці кошти вже розподілено по регіонам Дніпропетровщини пропорційно наявним там потребам пацієнтів. До переліку лікарських засобів включено близько двадцяти препаратів, які найчастіше застосовуються для лікування найбільш поширених в Україні захворювань.

Наводимо перелік лікарських препаратів, складений за так званими міжнародними непатентованими назвами, тобто за головною діючою речовиною:

Серцево-судинні захворювання

Аміодарон (Amiodarone)

Амлодипін (Amlodipine)

Атенолол (Atenolol)

Верапаміл (Verapamil)

Гідрохлортіазид (Гідрохлортіазид)

Спіронолактон (Spironolactone)

Фуросемід (Furosemide)

Дигоксин (Digoxin)

Еналаприл (Enalapril)

Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)

Карведилол (Carvedilol)

Клопідогрель (Clopidogrel)

Метопролол (Metoprolol)

Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)

Симвастатин (Simvastatin)

Бісопролол (Bisoprolol)

Бронхіальна астма:

Беклометазон (Beclometasone)

Будесонід (Budesonide)

Сальбутамол (Salbutamol)

Діабет ІІ типу

Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

Як пояснив Олексій Григорук, аби отримати ліки з цього переліку безкоштовно, спочатку потрібно звернутися до свого сімейного лікаря за рецептом. Далі в аптеці, яка бере участь у програмі «Доступні ліки», вам видадуть прописані ліки безкоштовно. Перелік таких аптек, що уклали договори на участь у цій програмі,  за рішенням Уряду має бути розміщений на сайтах місцевої  влади.  Тож аптеки видають вам ліки безкоштовно, а наприкінці місяця надають державі усі рецепти, отримані в обмін на безкоштовні ліки, та отримують відшкодування з Державного казначейства.

У випадку, коли наявний в аптеці препарат із потрібною вам діючою речовиною коштує більше, ніж встановлена МОЗ референтна ціна, ви все одно зможете його купити. Навіть якщо ви просто захочете придбати більш дорогий аналог, при наявності прописаного препарату, можна буде скористуватися «безкоштовним» рецептом, аби зменшити витрати. Для цього достатньо доплатити з власного гаманця різницю між референтною ціною та вартістю препарату, обраного вами замість виписаного лікарем. Референтні ціни встановлюються  у МОЗ щодобово та доводяться до відома усіх учасників аптечного ринку.

 


Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: