У Петриківці відкрилася виставка народного мистецтва

У Петриківському музеї етнографії відкрилася експозиція робіт Заслуженого майстра народної творчості України Тетяни Гарькави та її учнів «Спадковість поколінь»

Про це повідомили в управлінні культури, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА.

На виставці представлено близько 90 робіт. Це оформлені петриківським розписом меблі, тканини, тарілки, скрині. Серед експонатів — справжні рекорди: вишитий петриківський рушник довжиною три метри та хустки площею півтора на півтора метри.

Назву «Спадковість поколінь» обрали не випадково. Тетяна Гарькава — учениця славетного майстра петриківського розпису Федора Панка. Він же перейняв вміння від Тетяни Пати, петриківської майстрині ХХ століття. А Тетяна Гарькава передає свій досвід вже четвертому поколінню митців — студентам Театрально-художнього коледжу та ДНУ імені Олеся Гончара.

— Тисячі людей з різних країн світу вже бачили роботи, представлені тут, — розповіла Тетяна Гарькава. — У Греції, Бельгії, Білорусі, Китаї, Туркменістані вже знають про петриківський розпис завдяки моїм талановитим учням. Особисто мені більш за все до душі розмальований стіл, лавка та весільні скрині.

Виставка «Спадковість поколінь» працюватиме до 20 квітня у Петриківському музеї етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва. Оглянути експозицію можна за адресою: с. Петриківка, вулиця Корчагіна, 14 Б, з 9.00 до 17.00.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: