Виставка чотирьох відомих київських художників відкриється у Дніпрі

З 5 квітня протягом двох місяців у Музеї українського живопису працюватиме виставка київських художників — Матвія Вайсберга, Олексія Малих, Валерія Шкарупи та Леоніда Берната

Матвій Вайсберг уперше представлятиме одночасно два проекти. Художник сам був учасником кривавих подій на Майдані. Його проект «Стіна» — це Революція Гідності очима майстра, спроба об’єднати небайдужих людей незалежно від прописки, національності та рідної мови. Цю експозицію вже бачили Берлін, Лондон та Нью-Йорк.

Крім того, художник презентуватиме серію з 32-х полотен з циклу «Сцени із Танаху». Картини, над якими Вайсберг працював з 2009 року, створено за граверною серією біблійних ілюстрацій Ганса Гольбейна (Молодшого).

Наступний знаковий цикл художника — «Антропний принцип». Автор пояснює ці роботи наступним чином: «Ми бачимо Всесвіт таким, тому що тільки в такому Всесвіті міг виникнути спостерігач, людина… Художник, залишаючись по цей бік поверхні картини, безсумнівно є одним з найбільш виражених окремих випадків спостерігача Всесвіту, матеріально і духовно свідчить про те, що відбувається, як в просторі, так і в часі…».

Довідка:

Матвій Вайсберг народився у Києві. Закінчив РХСШ імені Т. Г. Шевченка (1977), Київський поліграфічний інститут, відділення книжкової графіки (1985). Член ВТСХ «БЖ-АРТ». Автор ілюстрацій до творів Шолом-Алейхема, Е. Багрицького, Г. Кановича, Х. Ортеґи-і-Ґассета («Етюди про Іспанію»), К. Г. Юнга («Спогади. Сновидіння. Роздуми»), С. К’єркегора («Страх і трепет»), Ф. М. Достоєвського («Біси»). З 1989 р. взяв участь у численних виставках в різних країнах світу. З 1990 р. провів близько 30 персональних виставок в Україні та за кордоном. З ім’ям М. Вайсберга пов’язують становлення художнього напрямку «київський ар’єргард». Твори зберігаються у Київському національному музеї російського мистецтва, Запорізькому обласному художньому музеї, Державному єврейському музеї ім. Віленського Гаона (Вільнюс), у приватних зібраннях в Україні та за кордоном.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: