Нагородили переможців фестивалю «Січеславна — 2017»

У приміщенні Дніпровського театру ім. Шевченка в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця» відбулася урочиста церемонія нагородження переможців ювілейного ХХV фестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2017»

У традиційному фестивалі взяли участь дев’ять театрів Дніпра, театр ім. Б. Захави (Павлоград), чотири театри Кам’янського, п’ять театрів Запоріжжя, а також студенти Дніпровської академії імені М. Глінки, Театрально-художнього коледжу та Запорізького Національного університету. Оцінювали спектаклі кандидат мистецтвознавства (Львів) Майя Гарбузюк, народний артист України Григорій Шумейко (Львів) та доктор мистецтвознавства, голова журі Ганна Веселовська (Київ). Перегляд і рецензування вистав пройшов з 15 по 26 березня. За цей час жюрі побачили 38 спектаклів.

Перед урочистою церемонією нагородження лауреатів фестивалю його учасники та гості пригадали переможців “Січеславни” всіх попередніх років. Після цього всіх присутніх привітала актриса театру Шевченка Марія Проценко.

– Ми, театрали, намагаємося надзвичайно щиро виконувати свою місію, – сказала вона. – Живемо болями та радощами глядачів. Наші театри можна побачити на лінії вогню та в госпіталях. Їх актори грають у багатьох благодійних виставах. А ще вони зовсім не бояться суворої професійної критики.

Як завжди, номінацій конкурсів “Січеславна” та “Надія Січеславни”, за якими визначили переможців, безліч: “Кращі вистави” (дитяча, драматична, пластична, музична, лялькова), “Краща акторська студентська робота”, “Кращий директор театру”, “Краща жіноча роль”, “Краща жіноча роль ІІ плану”, “Краща чоловіча роль”, “Краща чоловіча роль ІІ плану”, “Краща сценографія”, і “Краща режисерська робота”. Спеціальні дипломи вручили у номінаціях “Театральні династії”, “Кращий директор”, “Дипломи журі фестивалю”, “Пропаганда театрального мистецтва”, “Меценат театрального мистецтва” і “Кращий міський голова”. Але найочікуванішими стали нагороди Гран-Прі. Їх володарі отримали премії та бронзові статуетки.

Гран-Прі конкурсу для творчої молоді “Надія Січеславни” та нагороду в 10 тисяч гривень вручили акторці Запорізького академічного театру Поліні Чувашовій, яка дуже артистично виконала роль Пеппі у спектаклі “Пеппі — Довга панчоха”. Гран-Прі конкурсу “Січеславна” дістався Заслуженому артистові України, актору театру Шевченка Віктору Гунькіну за роль Баби Прісі у спектаклі П. Ар’є “Зона”. Свою премію у 30 тисяч гривень він вирішив подарувати іншим артистам.

– Таку нагороду я отримав уперше та неймовірно щасливий, – посміхається актор. –  Але своїм настроєм хочеться поділитися з іншими. Тому віддаю свою премію тим, кому гроші потрібніше. Акторам, що поклали все своє життя на алтар мистецтва і зараз знаходяться за межею бідності.

Вручення нагород переможцям чергувалося з уривками зі спектаклів, які глядачам підготували військовий оркестр, актори театру Шевченка та Криворізького театру руху. Переможців від імені Бориса Філатова привітали його заступник Олександр Шикуленко, начальник управління культури міськради Євген Хорошилов та позаштатний радник міського голови Євгеній Гендін.

– Бажаю всім глядачам нових цікавих спектаклів, акторам – натхнення та ще більше глядачів, – сказав Олександр Шикуленко. – Нехай зали театрів завжди будуть повні.

Маріанна Стець, фото автора

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: