Захистіть ПІН-код або втратите гроші!

Щороку в результаті шахрайських дій із банкоматами українці втрачають кілька мільйонів гривень. Багато випадків – це так званий скімінг, вид банкоматного шахрайства, коли злочинці встановлюють на банкомат чи термінал самообслуговування спеціальний пристрій, який копіює дані з магнітної стрічки картки.

Використовуючи цю вкрадену інформацію, злодії створюють копію картки і вже за її допомогою крадуть гроші з рахунку жертви. Але є один важливий момент: даних із магнітної стрічки недостатньо – шахраї мають знати ще й ПІН-код картки. Щоб отримати його, вони встановлюють на банкомат мікрокамеру.

Як захиститися від цієї напасті? Виявляється, досить просто: прикриваючи клавіатуру банкомата під час набирання ПІН-коду. Адже нагадаємо, що для зняття коштів із вашого рахунку однієї копії картки шахраям замало – їм потрібно знати ще й ПІН-код до неї. Ось для чого разом зі скімінг-пристроєм на банкомат встановлюється ще й прихована камера – щоб вкрасти секретний чотиризначний пароль. Якщо ж ви добре прикриєте банкоматну клавіатуру (долонею, гаманцем, рукавицями, сумкою), важливі цифри не потраплять до рук злодіїв. Прикривайте ПІН-код завжди – і коли за вами зібрався натовп, і коли знаходитеся біля банкомата самі. Що ще треба зробити, аби захиститися від скімінг-атаки?

• Перед тим як користуватися банкоматом, переконайтеся, що його зовнішній вигляд відповідає тому, який зображено на спеціальній екранній заставці, якщо така є. Особливу увагу приділіть кардридеру. Якщо помітите розбіжності, зателефонуйте в банк за номером, вказаним на банкоматі.
• Перевірте отвір для прийому картки, легенько посмикавши за нього. Пристрої злодіїв, як правило, закріплені не міцно. Якщо картка важко вставляється у кардридер, це теж привід відмовитися від послуг цього банкомата.
• Установіть денний ліміт на зняття готівки, наприклад 500 гривень. У разі необхідності його легко збільшити – зателефонувавши до контакт-центру банку або самостійно за допомогою інтернет-банкінгу. Процес займе всього декілька хвилин.
• Регулярно – раз на три місяці – змінюйте пароль. Зробіть це і у випадку, коли запідозрите, що могли «нарватися» на банкомат, у роботу якого втручалися шахраї.
• Якщо вам здається, що ви потрапили до рук банкоматних злодіїв, і дані картки могли скопіювати, негайно телефонуйте у ваш банк і блокуйте картку.
• Ну і ще раз нагадуємо: вводьте ПІН-код картки, як кажуть, «під прикриттям».

Джерело

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: