Жити комфортно дніпрянам допоможе «Електронне здоров’я»

Про нинішній стан та перспективи подальшого розвитку системи «Електронного здоров’я» Дніпра  йшлося на прес-конференції за участі заступника міського голови, директора департаменту охорони здоров’я населення ДМР Андрія Бабського та в.о. заступника міського голови Яніки Мерило.

Як повідомила Яніка Мерило,  наразі у нашому місті йде активне впровадження електронних карток пацієнта та електронних рецептів:

 

— У нас вже є, що розповісти і  про досягнення у впровадженні системи «Електронного здоров’я», і про плани з цього приводу на 2017 рік. Перший крок вже було зроблено наприкінці минулого року, коли в дніпровському Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 3 запустили дуже успішну навіть за попередніми підсумками програму, яка дає можливість пацієнтам записатись на прийом в поліклініку через інтернет.  Тож цього року планується поширити дію  програми електронного запису на прийом до лікаря ще на три такі медичні центри — № 1, № 5 та № 11.

Цього року стартує другий етап розвитку програми «Електронне здоров’я»  — впровадження електронної медичної картки пацієнта, яка зберігатиме в електронному вигляді усю інформацію. яка нині існує лише на папері. Це набагато полегшить доступ до необхідної інформації і лікарям, і пацієнтам, та надасть можливість працювати з нею дистанційно.

Наступний крок у розвитку програми «Електронне здоров’я» — впровадження електронних рецептів. Приміром, пацієнтам для того, щоб отримати вже колись прописані лікарем препарати для подальшого лікування хронічної хвороби, не треба буде кожні кілька місяців записуватися на прийом та їхати до лікарні, витрачаючи на це дорогоцінний час та фізичні зусилля. За наявності електронної картки пацієнта лікар зможе виписати рецепт дистанційно, в електронному вигляді. В аптеці ж фармацевт за наданим пацієнту кодом рецепту зможе знайти його в спеціальному електронному реєстрі рецептів. У підсумку пацієнт отримує необхідні йому ліки, витративши для цього мінімум часу. До речі, в Естонії, як розповіла Яніка Мерило, вже близько 90 відсотків від усієї кількості рецептів – електронні.

Про технічне забезпечення функціонування програми «Електронне здоров’я» розповів Андрій Бабський:

 

— Впровадження цієї системи — це один з аспектів підвищення якості та комфортності життя дніпрян.  Тож минулого року ми придбали для закладів міської системи охорони здоров’я ще 130 комп’ютерів. Тобто зараз в наявності їх вже 330. Також минулого року підключили до інтернету 51 амбулаторію, тобто зараз усі сімейні лікарі, усі амбулаторії, усі центри підключені до мережі.  Найближчим днями наші амбулаторії отримають ще 90 комп’ютерів,  50 принтерів, в тому числі 20 термопринтерів для видачі талонів в електронній реєстратурі. Як показав досвід цих трьох місяців, і лікарі, і медичний персонал  готові до впровадження електронної системи. Найбільші сумніви перед стартом цієї програми були щодо літніх пацієнтів. Але практика показала, що вони легко справляються з інтернетом,  телефонами та будь-якими гаджетами.

Протягом трьох місяців, приміром, із 47 тисяч пацієнтів, що записалися на прийом, близько 10 тисяч зробили це за допомогою інтернету. Найближчим часом електронна черга впроваджуватиметься в ЦПМСД допомоги № 5 на вул. Великодівеєвська, 111. Сподіваємося, до кінця цього року долучити до системи електронних черг усі такі центри.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: