Які жінки були у житті Яворницького, розкажуть у Дніпрі

24 березня 2017 р. о 16:00 у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбудеться лекція-біографічний екскурс «Вони були в житті Дмитра Яворницького»

Письменниця Олена Пчілка, актриса Наталія Дорошенко, громадська активістка, Голова катеринославської «Просвіти» Марія Хрінникова, попечителька Маріїнського пансіону княгиня Віра Урусова, перша українська жінка-археолог Анастасія Карцова, благодійниця Ольга Поль та інші відомі жінки були у близькому оточенні видатного вченого. Усі вони мали вплив на його життя та творчість. Про їх долі відвідувачі дізнаються з екскурсу Миколи Чабана.

У продовженні теми, завідувачка Меморіального будинку-музею Яворницького Яна Тимошенко розповість про жінок Дмитра Івановича: його першу дружину, вчительку Варвару Кокіну та другу – Серафіму Буракову (Яворницьку), з якою вчений у шлюбі прожив до кінця життя. А також про ту, кого сам вчений вважав своєю музою.

Це четверта лекція з циклу краєзнавчих просвітницьких екскурсів, що проводять Меморіальний будинок-музей академіка Д. І. Яворницького та відомий краєзнавець, письменник, Заслужений журналіст України Микола Чабан з метою популяризації історії краю. Ці заходи стануть в нагоді тим, хто прагне дізнатися більше про наше місто та легендарного «Козацького Батька», відомого історика, археолога, етнографа, фольклориста, громадського діяча й академіка.

Лекції будуть цікаві не лише науковцям і краєзнавцям, але і всім, хто захоплюється історією свого міста та краю.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: