У Дніпровській школі № 6 виховують справжніх патріотів

Команда вихованців школи № 6 «Воїни світла» посіла третє місце у відбірковому етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура»

«Мудрість, шляхетність, відвага» – такий лозунг має гра. Ці якості, безперечно, є в усіх її юних учасників.

У цікавих та повчальних змаганнях беруть участь діти від 14 до 16 років. Команда кожної школи, як у справжніх козаків, має назву «рій». Тут є капітан (ройовий), писар, обозний, хорунжий, бунчужний, скарбник, шафар, товмач та кілька джур. До програми відбіркових міських етапів входять кілька конкурсів: «Добре діло» (проведення благодійних заходів), інтелектуальні змагання на знання історії України, стройова підготовка, тестування з правил надання першої медичної допомоги, музичний конкурс, змагання зі стрільби та інші.

Керівником рою 6-ї школи виступає вчитель географії Вікторія Саржан. Ройовим – десятикласниця Діана Стиценко. Під їх керівництвом протягом року юні козаки та дівчата допомагали солдатам у зоні АТО і пораненим у військовому шпиталі, знайомились із військовою справою. Діти власноруч виготовили маскувальні сітки, теплі шкарпетки та обереги для бійців. Проводячи ярмарки, усією школою зібрали кошти для створення протезів воїнам АТО, а також закупили усе необхідне – від їжі та одягу до засобів гігієни. Усе це відправили бійцям батальйонів №20, №43 і №74, у Волноваху та військовий шпиталь. Наступним етапом стало створення невеличкого фільму, в якому школярі представили події на заході України.

– Готуватися до конкурсу ми почали у вересні, тренуючись щоденно по дві години на день, – розповідає вчитель Ахмет Ніязович. – У команді – вісім головних учасників. Вони проходять заняття зі стройової підготовки, історії України і туризму, у тирі вчаться стріляти із пневматичної гвинтівки. Наша школа бере участь у грі вже третій рік поспіль. У минулому році ми посіли друге місце у міському етапі. Граючи, діти вчаться працювати у команді, краще засвоюють шкільні предмети та удосконалюють техніку спортивного орієнтування. А ще такі змагання допомагають виховати справжніх захисників Батьківщини: тут хлопці вивчають воєнні предмети, беруть участь у військово-патріотичних екскурсіях.

«Ми звичайні діти. Але дуже по дорослому розуміємо те, що в нашій рідній країні вже два роки війна…Хай по краплинці але в стороні залишатися не збираємось. Весь рік ми допомагали і на далі будемо допомагати для тих, хто за ради нас, за ради миру та єдності України жертвують найдорожчим – своїм життям!». Ці слова ройового Діани Стиценко доводять: саме діти найбільше здатні щиро та безкорисно підтримувати тих, хто потребує допомоги.

Маріанна Стець

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: