Назвали розмір найбільшої української пенсії

Найбільша пенсія в Україні – 58,7 тисячі гривень, її отримує герой України, льотчик-випробувач. Сучасним пенсіонерам такі пенсії призначати не можна, за рішенням уряду, діють обмеження – не більше 10,7 тисячі гривень на одну людину. Однак «різати» вже призначені виплати заборонено законом, повыдомляє gazeta.ua

«Судді, які вийдуть на пенсію в цьому році, обмеження «не вище 10,7 тисячі на пенсії» не відчують – для них Конституційний суд цю норму скасував,» -розповідає старший науковий співробітник інституту демографії Лідія Ткаченко.

Як пише на своїй сторінці в соцмережі нардеп Віктор Пинзеник, суддям Конституційного Суду на пенсії бідувати не доведеться. Так, пенсія «Служителів Феміди» буде більше 200 тисяч гривень (80% від зарплати).

Середній розмір пенсії на даний момент – 1828 гривень. При цьому середня пенсія судді – 22 тисячі, нардепа – 15 тисяч, вченого – 3,7 тисячі, чиновників – 3,3 тисячі гривень. Майже два мільйона українських пенсіонерів отримують менше 1400 гривень, 2,4 мільйона – менше 1500 гривень. Серед «багатих пенсіонерів» (з пенсією більше 10 тисяч) – 19 тисяч українців, це 0,2% від загальної кількості жителів «на заслуженому відпочинку».

Торік на пенсії Україна витратила 255 мільярдів гривень, 142 мільярди – дефіцит, який компенсували за рахунок державного бюджету. В цьому році бюджет ПФ збільшили до 284 мільярдів гривень, при цьому дефіцит складе 141 мільярд гривень. Збільшити дохідну частину бюджету вдалося за рахунок зростання мінімальної зарплати в два рази з січня 2017-го.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: