У бібліотеці презентували поетичну збірку «Чарівне місто над Дніпром»

У приміщенні Центральної міської бібліотеці до Всесвітнього дня поезії відбулася презентація поетичної збірки «Чарівне місто над Дніпром»

Вийшла вона тиражем у 200 примірників. До неї увійшли твори переможців і фіналістів Всеукраїнських поетичних конкурсів «Чарівний мій Дніпропетровськ – 2014» і «Чарівне місто над Дніпром – 2015». Літературні змагання організувала бібліотека за сприяння управління культури департаменту гуманітарної політики міської ради.

Вірші українською і російською мовами авторів різного віку та з різних куточків нашої країни сповнені любов’ю до міста на Дніпрі. Для когось це місто юності, для когось – мужності та сили. Поряд із поетичними творами на 56 сторінках книги розмістилися оригінальні ілюстрації, виконані студентами Дніпровського театрально-художнього коледжу. Молоді художники самі обирали твори, які їх надихали.

“Тут зійшлися три парадигми, три історії, три ідеї, кожна з яких відбилася у назві міста. Катеринослав – як данина імперському минулому. Січеслав – як спогад про козацьку славу. Дніпропетровськ – промисловий гігант радянського періоду і “кузня кадрів””,  – коментує упорядник збірки, поетеса Наталя Дев’ятко.

Під час презентації збірки її співавтори читали свої твори та ділилися секретами натхнення.

У бібліотеці зазначають, що книгу видали за кошт міського бюджету. А конкурс «Чарівне місто над Дніпром» започатковано за підтримки управління культури у 2012 році до Дня міста. Твори учасників щороку оцінює журі, в складі якого —  письменники і мовознавці України, а також представники бібліотеки.

Маріанна Стець, фото автора

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: