Будівництво першої дитячої обласної поліклініки у Дніпрі обійшлося в 100 мільйонів гривень

Сьогодні цей медичний заклад повністю відповідає європейським стандартам. Ще кілька років тому про подібний медичний заклад, сучасне обладнання та інноваційні технології можна було тільки мріяти.

«Сьогоднішню подію важко переоцінити, ми чекали її давно, — сказав під час відкриття полікліники  директор обласної дитячої лікарні Олександр Хитрик. – Ми починали роботу з чотирьох кабінетів та шести лікарів, а тепер  маємо 42 кабінети, у яких вестимуть прийом понад 30 фахівців. Щодня зможемо приймати більше 300 діточок з усієї області. А в неонатальному блоці  одночасно виходжуватимуть 16 новонароджених».

Відкриваючи у Дніпрі обласну дитячу поліклініку, Президент Петро Порошенко зазначив, що це свято не лише для Дніпропетровщини, але й для всієї країни, бо все тут справді, як у найкращих клініках Європи.

«Дуже приємно бути причетним до такої події, — сказав він. — Сорок відсотків коштів, які пішли на будівництво лікарні, – це внесок державного фонду регіонального розвитку. Важливо, що маленьких пацієнтів прийматимуть не лише з Дніпропетровщини. Тут допомагатимуть й хлопчикам та дівчаткам із зони АТО. У Дніпрі до такої благородної справи долучилися  давно».

Петро Порошенко подарував медзакладу сучасне обладнання. Воно дозволяє вимірювати рівень кисню в організмі. Шанси на одужання зростають утричі. Таку «процедуру» одночасно зможуть проходити 4 малюки.

Ознайомитися з роботою нового медзакладу журналісти мали змогу в числі перших. На трьох поверхах – сучасне обладнання та кабінети для прийому маленьких пацієнтів з усієї області. На четвертому – неонатальне відділення для порятунку новонароджених,  надсучасне відділення реанімації новонароджених. Є тут і палати для перебування з батьками.  До речі,  відділення оснащене першою в країні незалежною системою живлення. Три джерела електрики не дадуть залишитися без світла при будь-яких непередбачуваних обставинах. Це дуже важливо, адже малюки дихають за допомогою спеціальних пристроїв.

Необхідну для новонароджених температуру повітря та вологість забезпечують спеціальні системи клімат-контролю та вентиляції. Вони також нейтралізують і попереджають поширення бактерій.

«Робота медиків у відділенні повністю комп’ютеризована, — наголошує Олексанжр Хитрик. — Впроваджено електронний документообіг. Всі дані та аналізи з медичного обладнання надходять до комп’ютерів лікарів. Це пришвидшує їх роботу. Не потрібно витрачати час та ходити за результатами аналізів. А завдяки системі телемедицини фахівці цієї лікарні в режимі онлайн консультуватимуться з закордонними колегами».

На будівництво сучасної обласної дитячої поліклініки знадобилося півтора року. Вартість такого проекту обійшлася 100 мільйонів гривень. Її площа — шість тисяч квадратних метрів. Зводили такий важливий сучасний об’єкт коштом обласного та державного бюджетів.

Юлія Бабенко, фото Анрія Батозського

 

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: