Філатов: Місто фінансуватиме лікарні вторинної медицини лише після того, як їх буде повернуто у власність громади

16 лютого очільник Дніпра Борис Філатов взяв участь у підсумковій колегії департаменту охорони здоров’я населення міськради. Представники медичної спільноти міста обговорили найвагоміші досягнення минулого року.

Про це повідомили у прес-службі Дніпровської міської ради.

Ключовим питанням колегії стала ситуація з вторинною медициною. Внаслідок провальної медреформи, проведеної у Дніпрі кілька років тому, заклади вторинної медицини перейшли у власність області, тоді як по всій Україні вони належать містам. Борис Філатов зазначив, що вже тривалий час його спроби вирішити це питання з облрадою залишаються безуспішними.

«Протягом минулого року і зараз я, як міський голова, разом із Євгенією Дитятковською, яка в міськраді очолює профільну комісію, зверталися до обласної ради і просили повернути вторинну медицину місту. Я казав: «Повернете лікарні місту, місто виділятиме на них фінансування. Якщо хочете, щоб лікарні належали області, фінансуйте їх самостійно», – заявив Борис Філатов. Мер Дніпра закликав керівників закладів вторинної медицини не мовчати, а так само вести діалог з представниками обласної влади.

Разом з тим, Борис Філатов зазначив, що протягом минулого року мерії вдалося зрушити з мертвої точки багато наболілих питань у сфері медицини. Найкращим працівникам галузі він вручив почесні грамоти та подяки.

«Ми й надалі докладатимемо зусиль, щоб поліпшити стан первинної медицини та умови праці медичних працівників», – наголосив міський голова.

Так, у 2017 році медична галузь міста отримає близько 1,3 млрд грн. Це майже на 300 млн більше, ніж було торік. Наразі працівники первинної ланки медицини отримують муніципальну надбавку в розмірі 5% від посадового окладу.

Також в амбулаторіях Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 успішно впроваджується пілотний проект електронної реєстратури. Загалом протягом року в усіх центрах планують запровадити електрону реєстрацію та налагодити зворотній зв’язок з пацієнтами, медпрацівниками та установами охорони здоров’я. Для цього створені офіційний сайт www.dniprozdrav.gov.ua та сторінка у Facebook (@dniprozdrav).

Очікується, що цьогоріч в медичних центрах міста будуть забезпечені умови для дистанційного навчання, консультування пацієнтів та навчання лікарів у форматі «телемедицини». Таким чином прості дніпряни й самі лікарі зможуть отримувати консультативну підтримку від провідних вчених, медичних працівників України та зарубіжних фахівців. Медичні центри та амбулаторії Дніпра також приділяють значну увагу роботі з бійцями АТО та переселенцями з українського сходу.

Поделиться:

Читайте также: