Дніпровські депутати просять уряд не допустити енергетичної катастрофи

На 18-й черговій сесії міськради Дніпра народні обранці ухвалили звернення стосовно блокади залізничного сполучення України з окупованими територіями Донбасу. Рішення підтримали з другої спроби. «За» проголосували 36 депутатів.

Так, у зверненні, яке зачитав депутат Каміль Примаков, зазначається, що блокування залізничних колій, зокрема, й ешелонів з українським вугіллям взимку, штовхає країну до енергетичної катастрофи. Наразі запасів антрацитного вугілля вистачить до кінця лютого. Після цього на населені пункти країни чекають віялові відключення, а вартість електроенергії для споживачів підвищиться у кілька разів.

Щоб уникнути такої ситуації, депутати подали низку пропозицій. Так, Раді нацбезпеки і оборони України народні обранці пропонують провести екстрені збори з врегулювання цієї проблеми, зібрати круглий стіл з народними депутатами України, військово-цивільними адміністраціями Донецької і Луганської областей, очільниками міст, розташованих на підконтрольних територіях.

Також задля недопущення незаконного переміщення товарів Службу безпеки України просять посилити контроль ешелонів, які прямують з тимчасово окупованих територій і в зворотному напрямку.

Крім того, депутати пропонують Міністерству оборони України посилити відповідальність військовослужбовців, які незаконно беруть участь у блокаді, порушуючи присягу та ризикуючи підірвати боєздатність Збройних Сил.

Нагадаємо, що блокада окремих районів Донецької та Луганської областей розпочалася 25 січня. Таким чином учасники акції протестують проти незаконних переміщень товарів, зокрема вугілля. Нині залізничне сполучення з окупованими територіями залишається перекритим.

Поделиться:

Читайте также: