У музеї школи №26 Дніпра відкрили нову експозицію (Фото)

Її  присвятили нашим землякам, які загинули під час афганської війни

«Музей існує вже 9 років і за цей час ми зібрали тут понад 2,5 тисяч

експонатів, які нагадують про трагічні події 1979-1989 років, що випали на долю тих, хто в цей час проходив військову службу у Афганістані, — говорить  завідуюча музею, вчитель математики Ірина Нижникова. – Багато українців полягло на тій війні, серед них 75 дніпрян, молодих хлопців… Двоє – випускники нашої школи: Вячеслав Бугара та Вячеслав Богайчук. В пам’ять про них,  при активній допомозі сімей загиблих ми  відкрили цей музей. Щороку він поповнюється новими унікальними експонатанатами, а сьогодні додалася  експозиція «Время выбрало вас», присвячена усім загиблим з нашого міста».

Про це мріяла Олена Іванівна Гусак, яка після втрати сина десятки років очолювала обласну організацію солдатських матерів. Цю мрію разом з колективом школи вже втілювала її багаторічна помічниця, мама Вячеслава Бугари – Марія Іванівна.

«Від імені сімей загиблих дуже вдячна дітям і вчителям двадцять шостої школи за їхнє трепетне ставлення до пам‘яті, — не приховує емоцій вона. – Протягом багатьох років ми відчуваємо їх турботу і тепло. Вдячні за увагу до нас владі АНД району, кожному, хто допомагає словом і ділом. Фінанси на створення експозиції виділив депутат міської ради Дніпра Руслан Вишневецький. Нову картину для музею «Битва в Панджшері», під час якої загинув і мій син, написав художник Сергій Мочалін. Дуже важливо, що на всіх заходах ми пліч-о-пліч з бойовими побратимами наших синів. Це теж для батьків велика моральна підтримка».

 

Під час зворушливого заходу у музеї, перед початком якого загиблих земляків вшанували біля афганського пам’ятника АНД району, присутні ще не раз проронили сльозу. Не так давно у подібних заходах брав участь переможець різних конкурсів з бальних танців Ростислав Коваль. Тепер випускник школи привів сюди виступати вже свої вихованців…

Активні учасники всіх патріотичних заходів – вихованці шкільного десантного клубу «Батя», під керівництвом  отця Георгія (Ханова). Його син Дмитро у зоні АТО з 2014 року. Саме він привіз до музею бронежилет, який зняв на Донбасі з загиблого побратима. Той беріг його ще з часів афганської війни, і у тяжкий для України час став на її захист… Життя за неї колишій воїн-афганець віддав на Донбасі, в районі Слав’янська…

 

Юлія Бабенко, фото автора

 

 

Поделиться:

Читайте также: