Від 70450 грн за народження дитини

Розмір допомоги при нарожденні дитини пропонують «прив’язати» до прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, сподіваючись, що це позначиться на демографічній ситуації.

Про це йдеться в низчезазначенному законопроекті.

Проектом Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо розміру допомоги при народженні дитини та порядку її виплати з метою підвищення народжуваності в Україні» (законопроект № 5709, від 24.01.2017) передбачено, що допомогу при народженні дитини (далі — допомога) нараховуватимуть в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років та виплачуватимуть виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на момент здійснення виплат допомоги.

Окрім того, збільшено розмір допомоги, а саме:

на першу дитину — 52 розміри прожиткового мінімуму (з 01.01.2017 — 70 460 грн.);
на другу дитину — 70 розмірів прожиткового мінімуму (з 01.01.2017 — 94 850 грн.);
на третю та кожну наступну дитину — 120 розмірів прожиткового мінімуму (з 01.01.2017 — 162 600 грн.).
Допомогу пропонують виплачувати у такому порядку:

одноразово при народженні першої дитини — у розмірі 15 прожиткових мінімумів;
при народженні другої дитини — у розмірі 25 прожиткових мінімумів;
при народженні третьої та наступної дитини — у розмірі 40 прожиткових мінімумів: решта суми допомоги — протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Щомісячний розмір виплати допомоги не може бути меншим від розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років встановленого на момент здійснення виплат.

Також пропонують змінити і умови призначення допомоги, зокрема, у разі переривання відпустки для догляду за дитиною і виходу на роботу матері дитини на умовах повного робочого часу, допомогу отримуватиме особа, яка фактично доглядатиме за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Утім, при роботі на умовах неповного робочого часу допомога виплачуватиметься в повному обсязі. Як зазначено в пояснювальній записці, прийняття законопроекту № 5709 сприятиме вирішенню демографічної проблеми в Україні.

Диференційований підхід дозволить правильно розуміти державну політику, як таку, що спрямована на стимулювання народжуваності та турботу про дітей та майбутні покоління.

Наразі проект знаходиться на ознайомленні у шістьох комітетах ВР.

9.02.2017 був також зареєстрований альтернативний законопроект 5709-1.

Довідка НМ: Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для основних соціальних і демографічних груп населення (дітей віком до 6 років) складе: з 1 січня 2017 року — 1355 гривень, з 1 травня — 1426 гривень, з 1 грудня — 1492 гривні.

Поделиться:
Комментарии:
 • Ірина

  Доброго дня а закано проект приняли чи ще ні

 • Валентина

  а ці новшества вже прийняті

 • Таня

  Доброго дня,скажіть будь ласка чи ввели цей законопроект в дію?

 • Ольга

  Чи буде ухвалений цей законо проект?

 • Аліна Назаренко

  Скажіть будь ласка чи затверджений цей законопроект???

 • Олена

  Це звісно добре, а як же ті дітки що народилися 2016? Ми в грудні народилися. Треба підвищувати якось для всих. Нам же в магазині і на базарі не робитимуть знижку на 80% бо ми менше отримуємо. Я взагалі не розумію що це за насмішки над діточками у 860 грн, хоч би один депутат хоч раз продемонстрував як можна за ці гроші не здохнуть. Ми нічого лишнього не купляємо, і при тому що на гв! Дитиночка обходиться близько 3000 грн умісяць.

 • Инна

  Можливо його приймуть, коли дітки в школу підуть, а то й ще пізніше….?

 • Инна

  Я пропоную зарплату депутатам, які приймають рішення платити по 860грн на дитину в місяць, і нехай проживуть на ВЕЛИЧЕЗНІ ГРОШІ ДЕРЖАВИ!

Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: