На Дніпропетровщині 50% онкохворих звертаються за допомогою вже на останніх стадіях

Про це повідомив головний онколог Дніпропетровщини Віталій Машталер

 

«Ракові захворювання стоять на другому місці в світі після серцево-судинних хвороб, — зазначив він. – Та рак – не вирок, його можна перемогти, коли вчасно розпочати лікування. А для цього треба вчасно виявити проблему. Якщо зараз взяти всю статистику онкозахворювань, то дійсно показник виживання буде досить низький. Все через те, що 50% ракових пухлин виявляють на останніх стадіях, коли пухлина вже має системний характер. На першій та другій стадіях повне подолання хвороби можливе в 70-80%, а інколи й у 100% випадків. Наприклад, рак щитовидної залози на 1 стадії виліковується в 100% випадків, шлунку – 90%. Тому чим раніше пацієнт звернеться до лікаря та почне лікування, тим більша вірогідність повного одужання. Озвучені дані підтверджують невірність міфа про низький відсоток здолання хвороби».

Заважають людям здолати хворобу  й інші міфи. Зокрема, переконаність в тому, що рак не виліковний. Люди до останнього не йдуть в лікарню, відмовляються від лікування, приймають рак як вірну смерть.

«Це громадська думка, яку ми, на жаль, ще не змогли здолати. Через свою зневіру в лікарів, люди не йдуть до лікарень, звертаються до шахраїв, які обіцяють золоті гори, або просто чекають кінця. Рак можна й потрібно лікувати», — наголосив Віталій Машталер.

Поширений міф, що рак можна вилікувати лише за кордоном.

Останнім часом медицина України та Дніпропетровщини здійснила значний прорив. З’явилися нові методи лікування, сучасні технології, ліки, обладнання. Наразі існує 4 методи лікування ракових пухлин. Це хірургічне втручання, променева, хімічна та гормональна терапії. Медикаменти потрібні не завжди.

«На Дніпропетровщині є все для того, щоб вилікувати рак. Я спілкуюся з іншими регіонами, і знаю, що в нашому ситуація найкраща. У нас працює вже 2 лінійні прискорювачі для променевої терапії, є сучасні апарати для високоточного хірургічного втручання, є професійні лікарі та підтримка обласної влади», — наголосив головний онколог Дніпропетровщини.

Юлія Бабенко, фото автора

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: