Дніпро має всі шанси стати ІТ-столицею України

У мерії взялися за створення екосистеми для IT-інновацій, яка дозволить забезпечити комфортні умови для впровадження сучасних розробок і головне – зробить місто зручним для навчання і праці ІТ-фахівців. Про те, з чого складатиметься екосистема інновацій у Дніпрі, посадовці міськради та представники ІТ-сфери міста розповіли під час спільної прес-конференції 9 лютого.

Про це повідомили  прес-службі міськради Дніпра.

«Держава не повинна заважати бізнесу. Є багато світових практик того, як місто і держава можуть допомагати – створювати інфраструктуру та умови для розвитку та реалізації пілотних ініціатив», – зазначила в. о. заступника міського голови Яніка Мерило.

За її словами, Дніпро залишається одним із лідерів впровадження електронних інновацій. У місті вже вдалося запустити програми з контролю за ситуацією на дорогах: сервіс Navizor, здатний відстежувати стан доріг, і безкоштовний сервіс Waze, який є частиною Google і зможе не тільки підказувати дніпрянам, де саме працюють комунальники, а й радити, як краще прокладати маршрути.

Також у мерії працюють над провадженням системи сплати за проїзд у транспорті через QR-коди. У свою чергу директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко запевнив: підприємство докладатиме чималих зусиль до розбудови екосистеми інновацій.

«Агентство створене з ініціативи міського голови Бориса Філатова. В наших планах – будівництво нового конгрес-центру для більш зручного проведення масштабних заходів: тут можна буде приймати до 10 тис. учасників. А ще ми відпрацьовуємо питання індустріального парку», – розповів посадовець.

Володимир Панченко також поінформував про те, що зараз тривають перемовини щодо проекту створення кампуса – так званого наукового парку, де зможуть працювати ІТ-фахівці.

Ще один важливий здобуток Дніпра – чергове проведення ІТ-конференції ITEM. Влітку організатори заходу сподіваються зібрати понад тисячу учасників – фахівців ІТ-компаній.

«Це буде ювілейна, 5-та конференція. Фактично половина учасників приїздять до нас із різних міст. Тут виступають спеціалісти з Європи, США та Ізраїлю. Наш рівень – це рівень успішних конференцій Києва та Львова», – розповіла засновник конференції ITEM Анна Іжевська.

Крім того, мерія Дніпра співпрацює з інкубаторами та акселераторами. Посадовці муніципалітету також працюють над тим, щоб привабити у Дніпро підприємства і телекоми для співпраці через різні спільні інноваційні програми – від аналізу пасажиропотоків до відцифрування міста через зображення з дронів.

Нові можливості відкриються і для освітніх ІТ-програм. Так, курси комп’ютерної грамотності «Вікно можливостей» зможуть відвідувати не лише учасники АТО, а й переселенці зі сходу країни та ті, хто відчуває невпевненість під час роботи за комп’ютером. Наразі навчання за цією програмою пройшли близько 700 українських воїнів. Розширений набір нових груп хочуть провести і для програми «Діти IT Дніпра», де школярів навчатимуть основ програмування, роботики та інженерії.

Разом з тим, у травні в Дніпрі планують організацію бізнес-дня, під час якого пройдуть хакатони Dnipro Start Forum – сесії з бізнес-інкубації. Останнього весняного місяця очікується і вихід спеціального випуску журналу Business in Ukraine Dnipro. Тут будуть надруковані матеріали, присвячені IT-індустрії. Видання розповсюджуватиметься у посольствах й на авіалініях для популяризації міста на зовнішніх ринках.

Нагадаємо також, що протягом лютого дніпряни можуть надавати свої пропозиції та програми, які допоможуть змінити місто на краще. В рамках пілотного проекту «Бюджет участі» на реалізацію найкорисніших ініціатив виділять 10 млн грн.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: