У Дніпровській лікарні № 6 прооперували перших пацієнтів з Донбасу (Фото)

Цей медичний заклад практично першим долучився до  всеукраїнського проекту «Допомога йде», який недавно стартував у Дніпрі за ініціативою оперативного командування «Схід». Його мета – надавати медичну допомогу мешканцям із зони АТО, так званих сірих зон. Наразі в цій лікарні кваліфіковану медичну допомогу надають десятьом особам з Донбасу, з тих міст і селищ, в яких її отримати зараз неможливо.

«Два тижні тому, я з колегами побував у зоні АТО, щоб на власні очі побачити реальну ситуацію і зрозуміти, якої саме медичної допомоги потребує місцеве населення, — розповідає головний лікар шостої клінічної лікарні Олександр Сірий. — У Мар’їнці зустрівся з головним лікарем районної лікарні Євгеном Слюсаренко. – Колеги працюють у надзвичайно важких умовах. Остови згорілих після обстрілу машин, так і стоять в боксах, до хворих не виїхати. А людині по морозу  самій не дійти. В лікарні не топлять… І хоча лікарі тримаються,  не жаліються, є хворі, проблеми яких при всьому бажанні та кваліфікації там вирішити не можуть. Тож ми долучились до проекту відразу, прийняли на лікування десять пацієнтів з Авдіївки, Марї`нки, Світлодарська, Бахмутського району та інших прифронтових територій. Чотирьох з них вже прооперували, інших прооперуємо після ретельного обстеження».

Серед прооперованих – Віталій Тихоліз з Красногорівки. Багато років пропрацював на шахті, звідти й на пенсію пішов. Думав поправити надірване тяжкою працею здоров,я, та війна внесла у плани свої корективи. Час йшов і хвороба загострювалась…

«Навіть не знаю, що й робив би, коли б не допомога дніпровських лікарів, — зізнається пацієнт. – Операція пройшла успішно, пухлину на сечовому міхурі видалили. Йду потихеньку на проправку, сподіваюсь, на гарний результат».

 

«Підтримують нас тут і морально, — додає дружина Олена Іванівна. – Я працюю медсестрою у Красногорівській лікарні, і добре знаю, що така операція складна. Та в урологічному відділенні шостої лікарні – справжні професіонали, все зробили, як треба, за що ми дуже вдячні їм. У такій складній ситуації, в якій ми опинилися, дуже важливо відчувати надійне плече. І ми його відчуваємо!».

Просила передати слова подяки нашим лікарям  і Валентина Волкова із Мар’янки. Ендоскопічним методом їй прооперували ліву нирку, зараз вона почуває себе добре.

«Дякую дніпрянам за чуйність та підтримку,  — говорить жінка. – У такій ситуації дійсно відчуваєш, що ми одна сім’я».

Колектив шостої лікарні в свою чергу вдячний за допомогу президенту Асоціації міжнародних автомобільних  перевізників України Леоніду Костюченку, який вже не вперше завітав до них з гуманітарною допомогою. Цього раз він з колегами привіз її з Німеччнини. Всього передали різного медичного обладнання на сто тисяч євро. А пацієнти з Донбасу та учасники АТО отримали від перевізників гуманітарні набори з продуктами, гігієнічними засобами та інші гостинці.

 

Юлія Бабенко, фото автора

 

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: