7 міжвідомчих оперативних груп за участі керівного складу правоохоронних органів працювало на Дніпропетровщині протягом 2016 року

Органами прокуратури області  упродовж минулого року вжито низку  організаційно-практичних заходів для зміцнення законності та правопорядку, недопущення правопорушень проти основ національної безпеки, посилення протидії корупції, захисту прав громадян та інтересів держави від неправомірних посягань.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури України в Дніпропетровській області.

Так,  з метою ефективної протидії окремим видам кримінальних правопорушень за участі керівного складу правоохоронних органів області створено 7 міжвідомчих робочих груп, зокрема щодо протидії сепаратизму, організованій злочинності, незаконному обігу наркотичних засобів, у тому числі їх контрабанди,  незаконного поводження зі зброєю та інші.

Основними завданнями кожної  з міжвідомчих робочих груп є протидія, попередження, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень на відповідному напрямку діяльності.

Підводячи підсумки 2016 року, відзначаємо, що робота вказаних груп в цілому дозволила стримати зростання злочинності в області та на окремих напрямах діяльності та мала  позитивні результати.

Зокрема, вжитими скоординованими заходами учасників міжвідомчої робочої групи «З питань протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів та фальсифікованих лікарських засобів, у тому числі їх контрабанди» в 2016 році слідчим відділом  УСБУ у Дніпропетровській області викрито особу, яка вчинила злочинні дії щодо контрабандного переміщення з Королівства Нідерландів в Україну особливо небезпечного наркотичного засобу – кокаїну та особливо небезпечної психотропної речовини — МДМА (метилендіоксиметамфетамін).

За даним фактом розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні  за ч.3 ст.305 та ч.3 ст.307 КК України.

Злочинця під час вчинення злочину затримано у порядку ст.208 КПК України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За результатами досудового розслідування 04.11.2016 обвинувальний акт у кримінальному провадженні направлено до суду для розгляду по суті.

Підрозділами Національної поліції в області в межах роботи міжвідомчої робочої групи «З питань протидії незаконному обігу вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв» організовано роботу по викриттю нелегального трафіку вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки із зони АТО.

В результаті скоординованих дій правоохоронців  упродовж 2016 року із незаконного обігу вилучено 237 одиниць вогнепальної зброї.

Завдяки оперативному обміну інформацією між учасниками міжвідомчої робочої групи у сфері протидії організованій злочинності,  вперше за останні роки спецпідрозділом УСБУ в області було виявлено організовану групу з корумпованими зв’язками в органах судової влади.

Обвинувальний акт стосовно судді Бабушкінського районного суду                      м. Дніпропетровська,  адвоката та громадянина,  які входили до складу групи, 21.12.2016 передано  до Жовтневого районного суду м. Дніпро.

Також  покращено ефективність досудового розслідування у цій категорії проваджень. До судів області для розгляду по суті направлено 4 кримінальні провадження щодо обвинувачених, які скоїли злочини у складі злочинних угруповань.

Діяльність міжвідомчої робочої групи з питань боротьби, протидії та запобігання проявам сепаратизму, посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України упродовж минулого року була спрямована на здійснення ряду заходів  щодо виявлення, перевірки, поставлення на облік осіб, які є учасниками радикальних організацій молодіжних рухів сепаратистської спрямованості, осіб з числа їх прихильників, а також тих, що здійснюють нелегальну роботу з розширення ідеологічної та матеріальної бази, формування економічного підґрунтя в регіоні, сепаратистської ідеології, вербування громадян України для участі в локальних конфліктах, створення нелегальних таборів підготовки військових спеціалістів.

Крім того, унаслідок виявлених порушень КК України слідчими СВ УСБУ у Дніпропетровській області розпочато досудове розслідування у 9 кримінальних провадженнях проти основ національної безпеки та до суду скеровано 2 провадження вказаної категорії.

Поделиться:

Читайте также: