У Дніпрі люди з обмеженими можливостями створюють волейбольну команду

На базі регіонального центру з інваспорту у Дніпрі люди з обмеженими можливостями створюють волейбольну команду. У ній – спортсмени-аматори та поранені бійці АТО. Головне правило – грати сидячи. Хто демонструватиме високі спортивні досягнення, має шанс потрапити до паралімпійської чоловічої збірної України. 

Про це повідомляють у прес-службі облдержадміністрації.

Сітка – на відстані 115 сантиметрів від землі, гравці не стоять, а сидять, вставати забороняється – такі правила волейболу сидячи. Цей вид спорту призначений для людей, які з різних причин не можуть грати в повний зріст. Таку волейбольну команду створюють у нашому місті. В ній уже 15 гравців. Половина з них – учасники АТО з травмами кінцівок або хребта.

— Спорт – один із методів психологічної та соціальної реабілітації. Це стосується тих, хто був поранений в АТО, і тих, хто втратив здоров’я за інших обставин. Саме для них на Дніпропетровщині створюється волейбольна команда. З такою пропозицією виступили люди з обмеженими можливостями – ДніпроОДА проект підтримала. Учасники на власному прикладі доводять: їм під силу повернутися до повноцінного життя. Хто демонструватиме гідні спортивні результати, має шанс потрапити до паралімпійської збірної України», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Волейбол сидячи – командний вид спорту. Люди, які перенесли травми, можуть знайти тут друзів, подолати скутість та адаптуватися до нових реалій. З такою мотивацією до команди прийшов демобілізований Василь Харів. В АТО чоловік отримав кульове поранення.

— Як раз лежав у шпиталі, коли мені запропонували долучитися до нової волейбольної команди. З радістю зголосився. Колись грав у дворовий волейбол, а ось сидячи – вперше. Для мене це гарна реабілітація, намагаюся тренування не пропускати, – каже учасник АТО.

Тренують хлопців професійні тренери Дмитро Мельник та Олексій Харламов. Вони входять до складу національної збірної і цьогоріч представляли Україну на Паралімпіаді у бразильському Ріо.

— Ідея створити волейбольну чоловічу команду виникла після Ріо. Її підтримали регіональний центр з інваспорту у Дніпрі та облдержадміністрація. Обдзвонили близько сотні хлопців, які отримали травми в АТО, і запросили на тренування. Коли є мета, перешкод не існує, – вважає Олексій Харламов.

Тренування проходять двічі на тиждень: по середах учасники займаються на тренажерах, по суботах – гральний день. Кажуть, тільки-но потеплішає, кількість тренувань збільшать.

— Звичайно, сидячи людина не може забезпечити таку швидкість гри, як у традиційному волейболі. Тому правила передбачають обмежену кількість комбінацій. На ігровому майданчику не один м’яч, а багато. Це для того, аби гравцям було зручніше дотягнутися до них з положення сидячи, – пояснив особливості гри Дмитро Мельник.

Приєднатися до паралімпійської команди волейболістів у Дніпрі мають нагоду всі охочі. Запис за телефонами: (050) 636-55-35, (099) 007-48-54.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: