«Нафтогаз» відмовляється платити ПДВ за імпорт газу. Вимагає компенсації

НАК «Нафтогаз України» вважає за необхідне відкоригувати плани щодо скасування звільнення компанії від сплати ПДВ з операцій з ввезення природного газу на митну територію України.

Цю позицію глава держкомпанії Андрій Коболєв озвучив у зверненні до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, яке є в розпорядженні «ЕП».

Питання про скасування цієї преференції було піднято 20 грудня 2016 року. Тоді Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон №5368 «Про внесення змін до Податкового кодексу (в частині поліпшень інвестиційного клімату в Україні)», який передбачає введення в силу відповідної корективи з 1 січня 2017 року.

 

За даними «Нафтогазу», питання про скасування сплати ПДВ з операцій з імпорту газу варто пов’язувати зі зняттям з НАК «комплексу спеціальних зобов’язань щодо забезпечення соціальних інтересів».

 

«Заборгованість споживачів, які забезпечуються в рамках виконання компанією спеціальних зобов’язань, станом на 28 грудня 2016 року перевищує 40 млрд грн., а середній рівень розрахунків не більше 65%. Це означає, що навіть протягом опалювального сезону, коли імпортний газ в повному обсязі надходить в реалізацію, незадовільний рівень розрахунків його споживачів буде позбавляти компанію оборотних коштів, необхідних для оплати ПДВ при його розмитненні, і призведе до їх дефіциту», — йдеться в листі до прем’єра.

У ньому ж вказується, що дефіцит оборотних коштів може особливо загостритися вже в найближчий міжопалювальний сезон. У цей період «Нафтогаз» планує закачати в ПСГ близько 3,9 млрд куб м газу, продаж якого буде відкладений до січня-березня 2018 року.

На думку Коболєва, питання оплати «Нафтогазом» «імпортного» ПДВ необхідно прив’язати «до механізму фінансування субвенцій на оплату пільг і житлових субсидій населенню».

Для цього в НАК вже розробили проект урядової постанови, в якому враховані його пропозиції.

 
Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: