На вулкані розпочали експеримент, який імітує життя на Марсі

Розпочали експеримент, який імітує життя на Марсі

Шестеро вчених з Гавайського університету протягом восьми місяців житимуть в умовах, подібних до умов на червоній планеті. До складу місії увійшли шість осіб: четверо громадян США — архітектор, лікар, ґрунтознавець і пілот, французький астробіолог і німецький фізик, повідомляє rian.com.ua. Кожен член групи матиме окрему кімнату з невеликими ліжком і столом.

Команда добровольців житиме в спеціальному куполі. Його діаметр — 11 м. Висота — 7 м. Поруч розташована невелика сонячна електростанція, пише news.join.ua.

Протягом місяців експерименту команда не матиме контактів із зовнішнім світом. Єдина комунікація — радіозв’язок з кураторами дослідження. Цей сигнал доходитиме із 20-хвилинною затримкою. Так само відбувалося б, якби вони виходили на зв’язок з Марса на Землю. Їстимуть вчені консерви, сублімовані і заморожені продукти. Воду доведеться економити.

Для експерименту співробітники та студенти коледжу дизайну американського штату Род-Айленд розробили спеціальний скафандр, інформує ntdtv.ru. Костюм допоможе учасникам досліду реалістичніше виконувати роботу у відкритому просторі.

«Костюм складається з декількох частин. Це жорстка верхня частина з вуглетканини з м’якими елементами. До неї кріпляться м’які штани, щільні рукавички і черевики. Знизу — легкий спортивний одяг та система рідинного охолодження. Вона складається з трубок, якими тече вода, це дозволяє охолоджуватися», — каже учасник експерименту Анджей Стюарт.

Дослідження допоможе вченим краще зрозуміти, як реагує організм людини на тривалу ізоляцію, і наскільки змінюється її працездатність.

Цей експеримент, який фінансує NASA, стане п’ятим за рахунком. Попередній тривав рік.

Науковці Кармен Келер з Німеччини та Іньіго Муньос Елорса з Іспанії провели прогулянку в сріблястих костюмах космонавтів льодовиком Каунерталь у Тіролі в Австрії. Вони входять до команди Австрійського космічного форуму, яка на висоті 2700 м знайшла «ідеальні умови» для імітації перебування на Марсі.
Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: