Фальсифікаторів виборів у Дніпрі Валентину Панкуліч та Юлію Ільїну чекає суд

Колишню голову Дніпровської міської виборчої комісії (далі – МВК) Валентину Панкуліч та чинного секретаря міськвиборчкому Юлію Ільїну звинувачують у фальсифікації документів. 18 січня Дніпровська МВК оприлюднила постанову, в якій звертається до правоохоронних органів щодо порушень, які вчинили згадані особи.

Так, Дніпровська міська виборча комісія встановила, що під час місцевих виборів 2015 року мали місце ознаки фальсифікації виборчих документів, а саме – неправильна черговість кандидатів у депутати в списках. Тобто, Валентина Панкуліч та Юлія Ільїна могли умисно та на власний розсуд переставляти прізвища претендентів на мандати.

Крім того, міська виборча комісія виявила, що секретар Юлія Ільїна одноосібно, без рішення комісії та всупереч чинному законодавству передала до Амур-Нижньодніпровської райради документацію МВК щодо відкликання окремих депутатів Дніпровської міської ради (депутатська група «За Дніпропетровськ»). Комісія визнала, що наразі ініціатива про позбавлення мандатів недійсна та оприлюднила дев’ять постанов, які припиняють відкликання депутатів групи «За Дніпропетровськ». Нагадаємо, що до неї входять: Василь Губерт, Дмитро Безуглий, Руслан Вишневецький, Олег Григорук, Наталія Демідова, Володимир Ікол, Анжеліка Пилипенко, Сергій Пустовий, Микола Царенко.

За фальсифікацію документів передбачена відповідальність згідно зі статтею 158 Кримінального кодексу України у вигляді штрафу від 300 до 800 неоподаткованих мінімумів, або обмеження волі на строк від 1 до 4 років, або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади та займатись певною діяльність на строк від 1 до 3 років.

Нагадаємо, під час останніх місцевих виборів колишня голова міської виборчої комісії Дніпра Валентина Панкуліч прославилася через неодноразові порушення в роботі виборчої комісії, фальсифікацію документів, зрив роботи виборчих дільниць та багато іншого. Її кілька разів намагалися усунути із займаної посади, але зробити це вдалось лише на початку цього року – 4 січня ЦВК достроково припинила її повноваження.

Джерело

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: