У Дніпрі відзначили переможців першого патріотичного літературного конкурсу

В обласній бібліотеці для молоді ім. М.Свєтлова оголосили імена переможців першого обласного патріотичного літературного конкурсу, який проходив наприкінці 2016 року

Про це повідомляється на сайті облдержадміністрації.

На конкурс подавалися оригінальні авторські матеріали, які раніше не друкувалися. Творчі доробки оцінювала конкурсна комісія: звертала увагу на оригінальність, креатив та тематику творів.

Літератори регіону змагалися у двох номінаціях – поезія та проза. Усього подали майже сто робіт.

— Конкурс був відкритий як для письменників-початківців, так і відомих майстрів слова. Запрошувалися літератори, молодь, бійці АТО. Головний лейтмотив творів – патріотичний. Можна було зображувати подвиги героїв минувшини і сучасності, природу рідного краю, людей, які творять сьогодення України. У жанрі та стилі не обмежували, – розповіла начальник управління культури, національностей і релігій облдержадміністрації Наталія Першина.

Імена переможців оголосили урочисто в обласній бібліотеці для молоді ім. М.Свєтлова. Серед найкращих – і поетеса Марія Дружко з Кам’янського. У неї перше місце в номінації «Поезія».

— Подала на конкурс патріотичну лірику «Дорога додому», – каже Марія Дружко. – Це вірші, присвячені подіям в зоні АТО і пов’язані з моїми близькими, які були чи знаходяться там. Вірші народжувалися важко. Вважаю, письменник постійно повинен бути з народом. В Україні третій рік поспіль триває війна. І якщо про це не писати, це буде нечесно по відношення до самого себе і до народу. Перше місце – це приємно. Але для мене перемога – коли останній окупант вийде з української землі.

Серед прозаїків перемогу одержав письменник із Дніпра Володимир Кільченський. На конкурс представив витяг із своєї трилогії «Присмак волі».

— У книзі зображені історичні часи за Богдана Хмельницького, боротьба України за волю 450 років тому, – зазначив літератор. – Зараз працюю над книгою «За київським часом». Вона – про мужніх військових льотчиків, які захищають українську землю на Донбасі.

Переможці та призери отримали дипломи й грошові винагороди. Кажуть, кошти витратять на волонтерську діяльність та друк нових книг.

Твори переможців та лауреатів увійшли до альманаху «Степова Еллада», який видали за підсумками літературного конкурсу.

— Так називав Україну Євген Маланюк. Рідний край у нього асоціювався з культурою Давньої Греції, – пояснив назву альманаху голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України Володимир Луценко. – Також ми започаткували окрему номінацію «Проба пера», де опублікували твори школярів. Діти гостро відчувають патріотичну тему. Творчих успіхів усім, натхнення та нових цікавих творів.

У літературно-художньому виданні – понад 200 сторінок. Його уже можна знайти на полицях бібліотек області та у Центрі допомоги учасникам АТО при ОДА.

 

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: