На Водохреще не всі дніпряни зможуть зануритись в холодну воду

Кому не слід ризикувати здоров’ям розповіла головний лікар обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Лідія Дукач

«Хрещення Господнє вже традиційно віряни відзначають занурюванням у водойми, – зазначила вона. – Та для того, щоб зайти в крижану воду, потрібно готуватися заздалегідь, а декому взагалі не можна цього робити».

За словами Лідії Дукач, пірнати у холодну воду  не можна тим, хто напередодні перехворів грипом чи застудою, а також людям з хронічними хворобами. Особливо це небезпечно для гіпертоніків та сердечників.

«Занурення для таких людей може скінчитися інсультами та інфарктами, – наголосила вона. – Протипоказана така крижана процедура й тим, хто страждає на цукровий діабет, психічні розлади, онкологію, має хронічні захворювання печінки та нирок, радикуліт, артрит. Не рекомендуємо заходити у холодну воду  дітям молодше 7 років – у них ще не досконала система терморегуляції».

Для тих, хто готувався до хрещенського занурення заздалегідь, Лідія Дукач радить робити це правильно.

 «Перед зануренням треба зробити інтенсивну зарядку – хвилини три, а вже після – розтертися сухим рушником та одягтися, випити гарячого чаю, – звертає увагу лікар. – У жодному разі не можна вживати алкоголь – ні до, ні після занурення. У поєднанні з крижаною водою він викликає спазм сосудів. У кращому випадку  це завершиться просто сильним головним болем».

Одягатися варто по погоді, щоб не було холодно чи жарко. Краще обирати одяг з натуральних тканин та вовни. Зігріватися варто трав’яним чаєм або чаєм з лимоном, який допомагає відновити кислотно-лужний баланс.

 

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: