Вперше в Україні народилася дитина з генами трьох батьків

Вперше в Україні 5 січня народилася дитина, яка має гени не від двох, а від трьох людей – батька, матері й ще однієї жінки-донора. Це сталося в Києві в пологовому будинку “Лелека”.

Про це повідомляє сайт gazeta.ua

Пацієнткою стала 34-річна жінка, яка 15 років не могла завагітніти. Вона народила абсолютно здорову дитину, яка нічим не відрізняється від решти.

Українські вчені застосували новий метод штучного запліднення – пронуклеарне перенесення ядер. У світі вже живуть кілька десятків людей, які мають мітохондрії від донора, але вони народилися завдяки застосуванню цитоплазматичного переносу. Тобто там переносилися незапліднені яйцеклітини, на відміну від українського методу.

Для цього в лабораторії запліднили сперматозоїдами батька дві яйцеклітини: матері й донора. Потім із заплідненої материнської яйцеклітини дістали ядро, з основною генетичною інформацією і вживили у яйцеклітину донора, заміняючи ним оригінальне. В цій клітині між ядром і оболонкою залишаються донорські мітохондрії, які мають свій набір з 37 генів. Отже зародок буде мати гени трьох людей.

Технологію, яку в західній пресі назвали “дитина трьох батьків” вперше провели в київській приватній клініці “Надія”.

“Кількість генів від донора буде всього 37 порівняно з 25-ма тисячами, отриманими від батьків. У пацієнтки було генетичне відхилення в мітохондріях, через які могли розвинутися найрізноманітніші хвороби: від розумової відсталості до втрати зору та проблем з серцем. Мітохондрії передаються дитині лише від матері. Так як новонароджена дитина є дівчинкою, вона передасть їх своїй дитині. Якщо у неї народиться син, передача припинеться”, – каже Валерій Зукін, кандидат медичних наук, директор репродуктивної клініки “Надія”.

У багатьох країнах така технологія заборонена через її недостатню вивченість. Єдина країна, яка дозволила дослідження є Великобританія. В Україні ж немає законів, які б регулювали генетичні експерименти.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: