У Дніпрі відбудеться історико-етнографічне свято «Водохреще на Старій Самарі»

19 січня об 11.00 у селищі Шевченко (на території Богородицької фортеці) стартує історико-етнографічне свято «Водохреще на Старій Самарі»

– Місяць, що розпочинається 19 грудня та закінчується 19 січня, пов’язаний із веселими християнськими та дохристиянськими святами, які символізують народження чогось нового, – говорить директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко. – Деякі обряди жерців із давніх-давен дійшли до нас та стали традиціями. Зараз за традицією на Водохреще люди стрибають у ополонку. А от у давні часи це було не обов’язковим…

Свято на Старій Самарі пройде у релігійно-історичному форматі. У програмі – святкове богослужіння, ознайомлення з традиціями нашого народу, концертна програма, перегляд пізнавальних фільмів, вертеп, ворожіння, ковзанка, катання на конях із санчатами, фуд-корт і пригощання козацьким кулішем. Також у заході візьмуть участь студенти і школярі. Для них проведуть різноманітні молодіжні квести. О 12.00 зі святом усіх присутніх привітає міський голова Борис Філатов.

– Свято матиме два напрямки, тісно пов’язані між собою, – пояснює директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк. – Релігійна частина – святкове богослужіння, пірнання у крижану ополонку та спілкування із священиками Київського патріархату. Друга частина заходу – святкова: виступи вокальних і хореографічних колективів Дніпра та області. Паралельно аніматори представлять цікаві відеоролики, присвячені традиційним зимовим святам. Потужною буде і спортивна складова нашого свята. Якщо крига буде надійною, для молоді облаштують невеличку ковзанку. Там же пройде майстер-клас із хокею. А вчителі фізкультури проведуть спортивні майстер-класи для малечі.

Організатори зазначають, що святкування розпочнеться об 11.00 та триватиме до сутінок. Дістатися до місця проведення заходу можна 98-ю маршруткою, яка відправляється від вулиці Магдебурзького права.

Маріанна Стець, фото автора

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: