У Дніпрі відбувся вечір пам’яті Олександра Олеся

Вчора у театрі «Віримо!» відбувся вечір пам’яті видатного українського драматурга Олександра Олеся. За мотивами його творів влаштували безкоштовну виставу. Цього року захід пройшов у рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця».

У 2014 році керівництво театру відновило показ зворушливої вистави «По дорозі в…» за мотивами драматичного етюду Олександра Олеся «По дорозі в казку». А нещодавні сумні події у Чехії – примусова ексгумація останків класика – стали приводом ще раз звернутися до його творчості. Ексгумація була спричинена особливостями місцевого законодавства, згідно з яким за місце поховання померлого необхідно сплачувати ренту у 20 тисяч крон на десять років. Людина, яка багато років із власної ініціативи сплачувала за місце поховання Олеся, нещодавно померла. Тож поки що подальша доля праху письменника невідома.

– Мета проведення творчого вечора драматурга – осягнути всю глибину його думок, його хвилювань за Україну, – зазначив начальник управління культури та мистецтв Євген Хорошилов. – Ця подія непересічна для нашого міста. Крім того, це можливість дізнатися більше про творчість Олександра Олеся.

З біографією та творчістю драматурга гостей познайомила дніпровська письменниця Вікторія Наріжна. Потім усі бажаючі прочитали вірші Олександра Олеся. Після цього актори театру “Віримо!” представили виставу «По дорозі в…». Серед усіх, хто читав вірші, розіграли абонемент у театр.

Один з ініціаторів вечора – художній керівник театру Володимир Петренко.

– Через мистецтво драматург дуже багато розповів нам про нас, – говорить він. –  Зокрема, у творі «По дорозі в казку» класик зобразив історичні колізії, що, на жаль, в Україні повторюються щостоліття. Спектаклем за мотивами цього драматичного етюду ми хочемо викликати суспільну реакцію на такі події.

Маріанна Стець

Поделиться:

Читайте также: