У Дніпровському будинку мистецтв відбувся традиційний фольклорний перегук «Несу щедрівочку»

У переддень Святого Василя в Будинку мистецтв відбувся традиційний фольклорний перегук «Несу щедрівочку»

Цього року захід пройшов у рамках всеукраїнської мистецької акції по відзначенню сторіччя першого виконання всесвітньо відомої української різдвяної колядки «Щедрик», композитором якої є Микола Леонтович. Для гостей і мешканців Мистецького кварталу ансамблі 8-ї, 10-ї та 16-ї музичних шкіл, а також інші фольклорні гурти міста проспівали колядки і щедрівки, бажаючи щедрого року та довгого віку, достатку, міцного здоров’я, миру, добра і злагоди. Фольклорні колективи підготували зібрані ними під час подорожей нові щедрівки та колядки. Такі як, наприклад, «Ой, та сива зозуленька», що вперше була записана у 1908 році. На свято запросили також представників білоруської та вірменської громад. Вони поділилися своїми традиціями святкування Нового Року та Різдва.

– Цей захід проводиться щорічно колективом Будинку мистецтв у переддень Святого Василя або ж Старого Нового Року, – розповіла директор Будинку мистецтв Валентина Слобода. – Ми збираємося в цей день, як одна велика родина. Цього року в нас незвичайне свято. Сто років тому 23 грудня у виконанні хорового колективу Київського університету вперше прозвучав відомий «Щедрик», який став не лише візитівкою нашої країни, але й гімном різдвяних свят. Над його всесвітньо відомою обробкою майже усе життя працював український композитор Микола Леонтович…

Зустріч розпочалася із прослуховування аудиозапису найвідомішої щедрівки Леонтовича «Carol of the bells». Потім Валентина Слобода розповіла гостям історію створення цієї святкової композиції, що підкорила весь світ.

«Щедрик» традиційно виконується в період зимових свят не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Вперше цю композицію заспівали за межами України 5 жовтня 1921 року на концерті в Корнегі Холлі в Нью-Йорку. А уже в 1936 році була створена американська версія щедрівки «Carol of the Bells». Вона стала лейтмотивом у багатьох кінострічках та мультиплікаційних фільмах.

Зараз в Україні триває флешмоб «Щедрик 100». Його ініціатори – викладач хорового мистецтва Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу Назарій Давидовський та народна жіноча капела «Соломія». До цієї мистецької акції приєднались багато різноманітних колективів. У тому числі мешканці Мистецького кварталу та гості Будинку мистецтв. Усі разом вони заспівали найвідомішу в світі щедрівку, тим самим кинувши виклик іншим виконавцям Дніпра.

Новорічне віншування закінчилося святом «Щедрої куті». Господині пригостили гостей смачними стравами та поділилися секретами приготування українських обрядових страв.

Маріанна Стець, фото автора

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: