Майже 27 тисяч звернень надійшло до органів прокуратури Дніпропетровщині у минулому році

Із ухваленням нового Закону України «Про прокуратуру» та внесенням змін до Конституції України функції прокуратури змінені, водночас щороку до органів прокуратури Дніпропетровської області, яка є одним із «лідерів» за цим показником у державі, надходить суттєва кількість звернень.

У 2016 році їх надійшло майже 27 тисяч, з яких більше 10 тисяч  направлено за належністю до органів державної влади, місцевого самоврядування та державного контролю. Вирішено по суті понад 15 тисяч звернень. Перше місце за кількістю займають звернення з питань досудового розслідування — 11 тисяч. Основна їх маса стосується неналежного досудового розслідування в органах Національної поліції.

Незважаючи на обмежені повноваження головним в діяльності органів прокуратури залишається захист прав і свобод громадян. Із вжиттям заходів прокурорського реагування вирішено 350 звернень, за результатами розгляду понад 500 заяв внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальні провадження. Особлива увага приділяється захисту прав дітей, завдяки чому кожне дев’яте звернення  вирішено із вжиттям заходів до поновлення порушених прав і законних інтересів.

Забезпечено право громадян на особистий прийом, у зв’язку з чим упродовж 2016 року громадські приймальні органів прокуратури області  з письмовими та усними зверненнями  відвідали понад 10 тисяч громадян, з яких  кожного шостого прийнято особисто керівниками прокуратур.

Торік до органів прокуратури області надійшло понад 400 запитів на  інформацію, поданих у порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації». Громадськість активно цікавилась реформуванням органів прокуратури та результатами проведених у зв’язку з цим конкурсів, кадровими призначеннями, відомостями про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру прокурорських працівників.

Нагадуємо, що із заявами та скаргами  громадяни  можуть звертатися до прокуратури за допомогою засобів телефонного (056 718-14-55) та електронного (zvern@dnipr.gp.gov.ua) зв’язку. Для отримання  запитів у порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації» продовжує діяти електронна адреса public@prk.dp.ua  та телефон (056) 745-46-59.

Поделиться:

Читайте также: