Экперт розповіла дніпрянам про особливості пробного тестування 1 та 8 квітня

Про особливості проведення тестування розповіла директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова.

«Пробне зовнішнє незалежне оцінювання – це хороша можливість перевірити особистий рівень знань перед важливим іспитом у житті випускників, яким є вступ до вузу, — звернула увагу вона. – Звичайно ж, така процедура – абсолютно добровільна, та її значення важко переоцінити.  Крім того, що це  адаптація перед першим складним випробуванням у житті молодих людей, вона в цілому знайомить з проведенням зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця,  різними формами тестових завдань. Допомагає розрахувати час роботи із тестовими зошитами, потренуватися в заповненні бланків відповіде, скорегувати саму підготовку до ЗНО».

 

Учасники пробного ЗНО отримають:  зошит із тестовими завданнями, бланк відповідей та можливість ознайомитися з правильними відповідями до завдань пробного ЗНО, власним результатом проходження пробного ЗНО за шкалою 1–12 балів та рейтинговою шкалою 100–200 балів. У пробному оцінюванні можуть взяти участь учні десятих, одинадцятих класів, а також випускників минулих років, які мріють про навчання у вузі.

«Звертаємо увагу, що у 2017 році державна підсумкова атестація випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів буде проходити у формі ЗНО, тож радимо учням 10-х класів починати обирати вищий навчальний заклад та спеціальність уже зараз, — наголосила Марина Горбенко-Хвастунова. — Якщо ви вже почали готуватися до складання ЗНО, пропонуємо цикл пробних тестувань розподілити на два роки та мати можливість пройти всі необхідні тестування під час пробних ЗНО. Реєстрація розпочалась 10 січня і триватиме до кінця цього місяця. Зареєстровані на нашому сайті dneprtest.dp.ua особи матимуть доступ до тренувального онлайн-тестування. Інформацію для осіб, які зареєструвалися та вчасно сплатили вартість тестування буде розміщено на цьому ж сайті до 14 березня. Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. А результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів ЗНЗ та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів».

Директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти наголосила, що участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні платна. Вартість пробного ЗНО – 129 грн (разом з ПДВ) за одне тестування. Останній день оплати – 4 лютого.

Що стосується, графіка проведення тестувань, то вони пройдуть у  дів суботи квітня: 01.04.2017 — українська мова і література; 08.04.2017 — біологія, географія, історія України, математика, фізика, хімія, російська мова, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова. Предмети тестування, зазначені в один день, розпочинаються одночасно, тому неможливо бути присутнім в один і той же час на декількох тестуваннях. Але, ж потім можна буде обмінятися зошитами з друзями.

Допуск особи до пункту пробного тестування здійснюватиметься за наявності паспорта (свідоцтва про народження) або іншого документа, що посвідчує особу та– запрошення для участі в пробному ЗНО.

Тестові завдання укладаються Українським центром оцінювання якості освіти та відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, що будуть надані під час основного ЗНО. Щодо результатів, то 6 квітня оприлюднять правильні відповіді до завдань пробного тесту з української мови і літератури, а 11 квітня — з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.

  «В перший день реєстрації у Дніпропетровській області заявки подали 632 учасника, — зазначила Марина Горбенко-Хвастунова. – З них 586 – на українську мову і літературу. В середньому щоденно чекаємо таку ж кількість заяв. Минулого року взяти участь у пробному оцінюванні виявили бажання більше вісімнадцяти тисяч  молодих людей».

Юлія Бабенко, фото автора

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: