Криворожанка виготовила найбільшу в світі прикрасу з бісеру

Шийна прикраса довжиною понад три метри та вагою у майже два кілограми. Такий ґердан з бісеру виготовила криворожанка Наталя Мудрик. Своїм виробом жінка планує встановити рекорд України та потрапити до «Книги рекордів Гіннеса».

Про це повідомляють у прес-службі Дніпропетровської облдержадміністрації.

Про створення масштабного ґердану з бісеру майстриня мріяла два роки. Детально розробляла схему, підраховувала кількість бісеру, підбирала кольори. Працювати почала у січні 2016 року. Нині виріб завершено: вісім кольорів, 1920 грамів ваги, понад 3 метри довжини.

– Я – українка, тому хотіла встановити рекорд з національним виробом. Ґердан – саме такий. Це бісерна прикраса на шию у вигляді вузької стрічки. Її виготовляють з різнокольорових намистин, що утворюють геометричний орнамент, – розповіла Наталя Мудрик. – Свою прикрасу я назвала «Барвиста Україна».

 

Життєвий шлях Наталі Мудрик не простий. Жінка працювала у міліції. Одного дня, під час затримання порушника, отримала серйозну травму хребта. Через інвалідність довелося залишити службу. Сидіти без діла криворожанка не могла. Зайнялася кульовою стрільбою, стала 11-разовою Чемпіонкою України, Чемпіонкою Європи, Срібною призеркою Чемпіонату Світу та Майстром спорту України міжнародного класу. Під час підготовки до чергових змагань Наталя пошкодила біцепс. Коли відновлювала сили у лікарні, захопилася рукоділлям.

— Спочатку я вишила картину з зображенням кульбаб, а ось моєю першою роботою з бісеру став маленький ґердан, – розповідає вона. – Вже далі було багато виробів, прикрас. Багато дарувала людям. Мої роботи є і за кордоном.

Нині криворожанка подала заявку на встановлення рекорда України, очікує на нагородження та сподівається, що її ґердан зможе прикрасити будь-який музей національної культури.

Вже відомо, що ґердан Наталі Мудрик потрапить і до «Книги рекордів Гіннеса». Там вже перевірили – такої великої шийної прикраси у світі ще не було.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: