Як запобігти дитячому травматизму взимку

Новорічні свята у самому розпалі. Але два тижні відпочинку для школярів не завжди закінчуються хеппі-ендом: багато хто травмується та опиняється на лікарняному ліжку.

Як вберегти дитину, аби канікули прошли весело і без пригод, розповіли в управлінні цивільного захисту Дінпропетровської облдержадміністрації.

Не потрапити до травмпункту взимку, особливо під час новорічних свят – завдання номер один як для дорослих, так і для малечі. Травмуватися дитина може будь-де. Найчастіше це трапляється вдома, в транспорті, під час активних спортивних ігор та на вулиці у дорожньо-транспортних пригодах. За даними обласного управління поліції, 15% ДТП стається за участю неповнолітніх. Третина з цього числа – з вини самих дітей.

Застерегти і вберегти школярів можна. Батькам варто приділити декілька хвилин розмові з дитиною: нагадати їй про безпечні місця для ігор, основні правила дорожнього руху та не дозволяти гуляти у темну пору доби.

Зима – період погіршення погодних умов. Для зниження ризику падінь нагадайте дитині декілька правил:
— не бігати;
— не тримати руки в карманах;
— якщо падіння неминуче, намагатися падати на бік.

Окрім цього травмуватися дитина може і вдома. Необережне поводження із електро- та газоприладами, падіння з вікна, опіки – найчастіші побутові травми малечі. Запобігти їм можна лише завдяки пильному оку батьків.

Якщо виникла надзвичайна ситуація – пам’ятайте номера екстрених служб:
101 – служба порятунку МНС, 102 – поліція, 103 – швидка допомога, 104 – аварійна газова служба.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: