Сьогодні Валерію Лобановському виповнилось би 78 років (ФОТО)

Ми зібрали усе найголовніше, що потрібно знати про легендарного екс-наставника київського «Динамо» і збірної України по футболу.

Він пішов від нас раптово – у віці 63 років, згаснувши у травні 2002-го. Осиротіле «Динамо» в тому сезоні так і не зуміло оговтатися від величезної втрати і програло чемпіонську боротьбу «Шахтарю» – вперше в історії.

Сьогодні Валерію Лобановському могло б виповнитися 78 років.

Масштаб особистості і тренерський спадок Метра настільки величезні, що він і досі регулярно на слуху. Колеги і колишні підопічні Лобановського охоче згадують Валерія Васильовича у своїх інтерв’ю та коментарях.

Читайте, згадуйте, відкривайте для себе щось нове.

1. Онищенко: Після фіналу Кубка Кубків-75 дали по 650 доларів, ми вперше тримали в руках таку суму

«Наскільки я володів інформацією, Лобановський звернувся особисто до секретаря ЦК України – Щербицького – з проханням надати чартер. Власне, здається, цей Ту-134 і був особистим літаком Щербицького, – пригадав найкращий бомбардир Кубка Кубків-1975 Володимир Онищенко, який детально розповів про перший євротріумф в історії київського «Динамо». – Після перемоги над «Ференцварошем» це стало постійним явищем. З метою кращої підготовки, щоб не витрачати сили на переїзди, додаткові посадки, «Динамо» стало літати чартерами».

2. Щербачов: правда про Чорнобиль, «полуничка» з Лобановським і цигарка Блохіна

«Французи спочатку вболівали за «Динамо». Хоча, скоріше, більше проти іспанців, за звичкою, – розповідає легендарний коментатор Валентин Щербачов про фінал Кубка Кубків-1986. – А самі фанати «Атлетіко» вболівали до голу Заварова несамовито. Але після перерви, я дивлюся, вже й іспанці аплодують нашим атакам. А хвилин за 10 до кінця, вже весь стадіон скандував: «Динамо».

3. Щербачов: Як Лобановський Михайлу Фоменку успіх напророкував

«Валерій Васильович говорив, коли його запитували про учнів: «Учні? У мене немає учнів!» Але якось я запитав його, мовляв, а хто з ось цих хлопців (якраз склад володарів Кубка кубків і Суперкубка 1975 року йшов) зможе стати успішним тренером, він не замислюючись сказав: «Міша Фоменко!» Все, нікого більше не назвав!»

4. «Лобановський був ще молодою, але вже хворою людиною». Чи можна було врятувати Великого тренера?

Розповів завідувач відділення реанімації Запорізької міської клінічної лікарні екстреної і швидкої медичної допомоги Валерій Гузенко, який 14,5 років тому разом з іншими медиками боровся за життя Лобановського.

5. Сергій Полховський: Платіні порівняв Лобановського з Мольєром, який теж помер на сцені

Колишній прес-аташе «Динамо» (Київ) – про фільм «Лобановський назавжди» і непоставлені Валерію Васильовичу запитання.

«Я запам’ятав його в аеропорту, коли вже відлітали після матчу додому. Лобановський, який зазвичай був оточений великою кількістю своїх знайомих, напівзнайомих, друзів, журналістів, керівництва, – сидів самотньо в залі очікування і навколо в радіусі 10-15 метрів не було жодної людини! І ніхто не звертав на нього уваги, не виявляв ніякого інтересу. Він сидів один».

6. «Мене часто називають диктатором»

«Для себе я твердо засвоїв з перших же днів: тренер повинен свято пам’ятати, не забувати ні на мить, що працює з людьми, які значною мірою роблять з нього тренера. А люди на відміну від роботів мають душу, часто досить вразливу, іноді – норовливу. Тренер, безумовно, повинен досконало розбиратися у футбольній справі, але це один бік медалі. Інший – тренер зобов’язаний однаково добре розуміти і душу гри, і душу людей».

Джерело: football24.ua

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: