В Чехії примусово ексгумували рештки відомого українського письменника Олександра Олеся

Рештки відомого українського письменника Олександра Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі примусово ексгумували. А у могилі українця поховали іншу людину. 

Як стало відомо DT.UA, у могилі Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі поховали іншу людину. Олександр Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч гривень — ред.). За словами представників місцевої української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, за власною ініціативою, громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хотів поховати батька на могилі Олеся (12:00 3 січня 2017 року), плани щодо подальшого поховання рештків Олеся та його дружини невідомі.

Кістки Олеся зібрали в мішок, лежать на могилі зверху, на цвинтарі діаспора, чекають на консула.

Михайлішина поховали, могилу закопали, кістки перенесли в камеру схову на цвинтарі, чекають тепер на рішення родичів з Канади, чи перевозити ті кістки до Києва.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: