Нацбанк України випускає нову монету

imageМонета номіналом 5 гривень буде введена в обіг 2 вересня. Вона присвячена подвигу легіону Українських січових стрільців, який 100 років тому відзначився звитягою під час боїв за гору Лисоня і зупинив наступ російської армії на Бережани під час Брусиловського прориву.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Легіон українських січових стрільців – українське добровольче військове формування у складі австро-угорській армії під час Першої світової війни.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України і напис півколом Україна; у центрі – на дзеркальному тлі стилізована композиція: в обрамленні вінка з калини геральдичний лев спирається на скелю, на якій напис півколом У.С.С. 1914 (з емблеми Українських січових стрільців); унизу: рік карбування монети – 2016, номінал – 5 гривень та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

image (1)

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію – військовий сурмач на тлі абрису сучасного меморіального комплексу на горі Лисоня, написи 100-річчя боїв легіону Українських січових стрільців (угорі півколом) На горі Лисоня.

Монета вийде тиражом 30 тисяч штук.

Поделиться:
Добавить комментарий
Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также: